V Praze se uskutečnil Kulatý stůl na téma sektor letectví v Peru a v České republice

21. 2. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

V rámci spolupráce Ministerstva průmyslu a obchodu a zahraniční kanceláře CzechTrade Lima se 19. února 2018 v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu uskutečnil Kulatý stůl na téma sektor letectví v Peru a v České republice, kterého se zúčastnili zástupci peruánské vzdělávací a technologické instituce Elmer Faucett a představitelé vybraných českých firem z leteckého sektoru.

Generální ředitel Elmer Faucett představil aktuální příležitosti a možnosti spolupráce v oblasti peruánského letectví a diskutoval s účastníky o požadavcích a výzvách letecké dopravy v Peru. Pro Peru letecká doprava hraje na celém jeho území vzhledem k vysoce hornatému terénu a dalším geografickým charakteristikám nezastupitelnou roli. Omezený přístup k leteckým pohonným hmotám nebo chybějící infrastruktura letišť jsou hlavními výzvami, kterým peruánské letectví čelí.

Prezentován byl během setkání i letecký sektor v České republice. Česká letadla a technologie nejsou v Latinské Americe neznámé, naopak jsou známá svou vysokou kvalitou. Pokud je navíc na daném trhu zajištěn dostatečný poprodejní servis, mohou být v Peru česká letadla vysoce konkurenceschopná.

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek