Ve zvláštní ekonomické zóně v ruském Tatarstánu schválily realizaci investičních projektů za cca 230 mil. EUR

9. 8. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 09.08.2019

V ZEZ „Alabuga“ vznikne mj. výroba „bio“ rozložitelného plastu a výroba bazaltového vlákna.
Představenstvo zvláštní ekonomické zóny (ZEZ) „Alabuga“ v ruském Tatarstánu schválilo šest nových investičních projektu s celkovým objemem investic přes 16 mld. rublů (cca 230 mil. EUR). Názvy těchto projektů jsou „Алкема“, „2БИО“, „Аконит-Урал“, „Югострой РУ“, „Лилиани-Технолоджи“ a „ЦБТ „Алабуга“.
„2БИО“ je společný projekt ruské firmy АО "ТАИФ" a italské společnosti Investire Italia S.r.l, v rámci kterého se plánuje vznik výroby bio-rozložitelného plastu (angl. – Polyhydroxyalkanoates). Objem investic do projektu se odhaduje na 9,7 mld. rublů (cca 138 mil. EUR).
V projektu „ЦБТ „Алабуга“ jde o vznik výroby bazaltového nekonečného vlákna. Objem investic dosáhne 3,3 mld. rublů (cca 47 mil. EUR).
V dalších projektech jde o výrobu zásobníků na překládku zrna, pásových válců a konstrukcí z kovů, dekorativních PVC-fólií pro dekoraci nábytkových dílců, montážního hydraulického zařízení.
Dodáme, že ZEZ „Alabuga“ vznikla v prosinci 2005 a v současné době je největší a nejúspěšnější zvláštní ekonomickou zónou průmyslového a výrobního typu v Rusku. V současné době v ZEZ „Alabuga“ je registrováno celkem 56 firem-rezidentů.

Zdroj: https://ria.ru/20190718/1556643367.html
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Moskva.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: