Veletrh SmartBiz Expo v Hongkongu byl opět s českou účastí

13. 12. 2017 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

motiv článku - Veletrh SmartBiz Expo v Hongkongu byl opět s českou účastí Generální konzulát ČR zajistil i v tomto roce prezentaci podnikatelských a investičních příležitostí v naší zemi na infostánku v rámci veletrhu inovací a technologického pokroku SmartBiz Expo na výstavišti v Hongkongu. Veletrh byl součástí pěti tematicky souvisejících výstavních a konferenčních akcí, které podpořily nové trendy v technologiích s důrazem na e-commerce a ochranu duševního vlastnictví.

Veletrh SmartBiz Expo, který se orientuje především na malé a střední podniky, se uskutečnil ve dnech od 6. do 8. prosince 2017 v Hong Kong Convention and Exhibition Centre. Veletrh podporuje inovace, aplikaci nových technologií, kreativitu a design v různých oborech s důrazem na ICT, automatizaci, umělou inteligenci, biotechnologie a nanotechnologie, finanční technologie, 3D tisk, Internet of Things & Smart Office, design, ekologii a zejména e-commerce a IPR.

Mezi vystavujícími byly jak malé a střední firmy, startupy, tak i státní instituce podporující technologický pokrok jako výzkumný ústav ACRI, HK Science&Technology Park nebo Cyberport. S uvedenými státními institucemi měli příležitost jednat a navštívit je čeští účastníci projektu ekonomické diplomacie se zaměřením na kybernetickou bezpečnost, kterou generální konzulát organizoval v polovině listopadu 2017.

Souběžně s letošním ročníkem proběhly další výstavy a konference, které tematicky SmartBiz doplňovaly. Z výstav to byla Hong Kong International Franchising Show s přehlídkou firem podnikajících především v gastronomii, ale i technických oborech. Výstava Design Inspire představila poslední trendy světového designu a v rámci této přehlídky jednoznačně dominovala expozice partnerské země pro letošní rok, kterou byla Itálie s ukázkami designu v architektuře, technice, nábytkářství nebo módě.

Společné slavnostní zahájení všech souběžně konaných výstav a veletrhů proběhlo v rámci Asian E-tailing Summit. Jednalo se o inaugurační setkání odborníků na e-commerce a online maloobchodní prodej, kdy prezentace konkrétních firem byla součástí veletrhu SmartBiz. Celkem se všech tří výstav zúčastnilo přes 400 firem ze 43 zemí.

Zvláštní postavení v nabitém prosincovém programu Hong Kong Convention Centre mělo v pořadí již sedmé Business of Intellectual Property Asia Forum (BIP Asia Forum) ve dnech 7. a 8. prosince 2017, které zabralo celé horní patro výstaviště a zúčastnilo se ho přes 2 500 odborníků na otázky duševního vlastnictví z 31 zemí světa. O významu, který Hongkong problematice věnuje, svědčí osobní účast a vystoupení nejvyšší představitelky vlády zvláštní administrativní oblasti Hongkong paní Carrie Lam na slavnostním zahájení fóra.

Z dalších účastníků je možno jmenovat zástupkyni generálního ředitele World Intellectual Property Organisation, představitele pracovní skupiny sdružení států ASEAN pro otázky duševního vlastnictví, zástupce příslušných organizací pro IPR z Hongkongu i kontinentální Číny nebo velkých korporací.

Oblast ochrany duševního vlastnictví je v Hongkongu na vysoké úrovni, ale sám se dostává do hledáčku příslušných institucí v souvislosti s dovozem padělků např. do Evropy s tranzitem právě přes Hongkong, jak zaznělo ve vystoupeních v rámci konference. Pozn.: konzulát získal na fóru tištěnou publikaci s popisem IPR a významných firem v 27 asijských zemích, Austrálii a UAE.

Českou prezenci v rámci „veletržního a konferenčního týdne“ zajistil Generální konzulát ČR v Hongkongu informačním stánkem na veletrhu SmartBiz Expo. Jeho součástí byla katalogová výstava vybraných českých firem a propagačních materiálů o ČR vč. podmínek podnikání a investování v naší zemi (materiály CzechInvest a AFI). Generální konzulát stánek poskytl i k prezentaci firem Smart Heating Technology s.r.o. (ekologické spalování a energetické využití biomasy) a United Global Power s.r.o. (ekologické čisticí prostředky), které představil jejich český zástupce.

Hongkong si udržuje svoji atraktivitu a pověst centra výstavnictví a finančnictví a snaží se i zlepšit své renomé v oblasti inovací a nových technologií. Samostatná expozice českých firem na příštím ročníku SmartBiz a Design Inspire by například v oblasti designu mohla být vhodným přínosem k propagaci naší země a české designérské školy v regionu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek