Veletrhu Automechanika Frankfurt se účastnilo 24 českých firem

19. 9. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Celkem dvacet čtyři českých firem se zúčastnilo 25. ročníku mezinárodního veletrhu AUTOMECHANIKA 2018, který se uskutečnil v německém Frankfurtu nad Mohanem. Veletrh patří mezi nejprestižnější akci svého druhu v oboru v Evropě i ve světě. Koná se v německém Frankfurtu nad Mohanem jednou za dva roky

Jde o největší oborovou akci na světě a za 50 let konání se stala významnou platformou pro setkání významných firem v autoprůmyslu. V letošním roce přijelo do Frankfurtu 136 000 obchodníků ze 181 zemí, což je rekordní počet v celé historii této výstavy. Asi 10 000 návštěvníků se této akce zúčastnilo vůbec poprvé.

V rámci české oficiální účasti organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu se letošního ročníku zúčastnili tito čeští vystavovatelé: Gumárny Zubří, Prof Svar, Brano Market, Vapos, ZPV Rožnov, Auto Aneri a firma JEES. Česká ostrovní expozice se rozkládala na ploše 90 m², z toho 80 m² hradilo MPO. Zbylou plochu si hradily firmy samy. Zúčastněné české firmy úspěšně prezentovaly na veletrhu svůj výrobní program.

„Společnost Gumárny Zubří a.s. je pravidelným účastníkem veletrhů, které jsou pořádány a podporovány vládou ČR, resp. MPO. Díky této podpoře se můžeme důstojným způsobem prezentovat na akcích světového významu a můžeme tak představit naše produkty široké odborné veřejnosti, ale také navázat kontakt s novými obchodními partnery,“ uvedl za společnost Bohdan Krupa a dodal: „Letošní expozice byla z hlediska prezentace našich výrobků velmi zdařilá a věříme, že tento aktivní přístup MPO k podpoře českých výrobců bude nadále úspěšný a bude mít rozvíjející se tendenci i v následujících letech.“

Branomarket s.r.o. je pravidelným účastníkem českých oficiálních účasti v zahraničí organizovaných MPO. Naším cílem těchto zahraničních akcích je především potkat se s našimi stávajícími partnery a vyhledat případně potenciální partnery nové. Plně si uvědomujeme a oceňujeme úlohu českého státu, resp. MPO, které tímto způsobem podporuje malé a střední podniky a tím významně podporuje český export. Při letošním jubilejním ročníku nás velmi mile překvapil zajímavě řešený doprovodný program při semináři o automobilovém průmyslu a prezentaci AutoSAP,“ uvedl za společnost Luděk Ježek.

Vapos s. r. o je česká rodinná firma vyrábějící komponenty pro automobilní průmysl. Letošního ročníku se Vapos za podpory českého státu, resp. MPO, účastní poprvé. Díky této podpoře jsme mohli důstojným způsobem prezentovat vysokou kvalitu našich výrobků a setkat se s našimi obchodními partnery. Díky kvalitnímu doprovodnému programu jsme získali mnoho cenných kontaktů a potenciální nové zákazníky,“ dodal za firmu Vladimir Škop.

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek