Velká soutěž start-upů v Olomouci. Začínající podnikatelé mohou získat až 200 000 eur

28. 11. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Na začátku prosince proběhne na Moravské vysoké škole Olomouc (MVŠO) akce určená začínajícím podnikatelům – Czech Pitch Night. O částku 200 000 eur se zde utkají české startupy.

Czech Pitch Night je vůbec první akcí svého druhu, která se v moravské metropoli uskuteční. Příležitost představit svůj business zde získají podnikatelští nováčci. Akce je obdobou populárního pořadu České televize Den D. Podnikatelé mají možnost předstoupit před investory a představit jim svůj projekt. Ti nejúspěšnější získají finanční podporu a know-how investorů.

„Rozjezd nového podniku vyžaduje nemalé investice a také obchodní kontakty a znalosti fungování daného segmentu trhu. Právě kvůli absenci podobných zkušeností a financí start-upové projekty často končí již v zárodku. Pěti let existence se dožije jen polovina start-upů. Proto je zde Czech Pitch Night. Cílem akce je podpořit nadějné podnikatelské záměry, spojit začínající podnikatele s úspěšnými businessmany a jejich skvělý nápad opřít o základní kapitál a know-how,“ zmiňuje Marek Vaculík, vedoucí obchodního oddělení MVŠO.

Účastníci Czech Pitch Night získají možnost hovořit 4 minuty o svém projektu před odbornou porotou. Nejlepší projekty mohou získat nejen finanční podporu, ale i zázemí v podnikatelském inkubátoru Prague Startup Centre, který napomáhá rozvoji start-upového prostředí v České republice.

Kapitál na akci přinese fond Lighthouse Ventures. Ten byl jedním ze dvou vítězů výběrového řízení u Evropského investičního fondu, který hledal v České republice prostředníky pro podporu začínajících firem, a který do rukou Lighthouse Ventures vložil stamiliony korun od Evropské investiční banky.

Fond se dle slov spoluzakladatele Michala Zálešáka zaměřuje především na rané fáze start-upů (seed a pre-seed investice). Podporu tak mohou získat i takzvané pre-seed projekty, které existují pouze v hlavách svých tvůrců. Tento model je v zahraničí poměrně běžný a je hojně podporován vládami jednotlivých zemí. Fond pro tento účel otevřel i nový Lighthouse Accelerator, který nabízí kromě 20 tis. EUR také i pomoc s vypracováním investičních dokumentů od expertů Lighthouse Ventures. Účast v akcelerátoru připraví startup na získání investice až do výše 700 tis. EUR.

„Lighthouse Accelerator je určen pro inovativní a zcela nové nápady,“ říká Michal Zálešák, Managing Partner v Lighthouse Ventures. „První kroky startupů jsou zároveň těmi nejvíce kritickými, kde může dojít k nevratným chybám a omylům. V této fázi pomůže Lighthouse Ventures se daným chybám vyvarovat a nasměrovat startup ke globálnímu úspěchu.“

Pro přihlášení start-up projektu do Czech Pitch Night je nutné vyplnit formulář.

Diváci mají po registraci vstup na akci zdarma.

Redakčně upravená tisková zpráva Moravské vysoké školy Olomouc, o. p. s.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek