Veolia posiluje pozice

23. 1. 2018

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 22.01.2018

Společnost Veolia hodlá v blízké budoucnosti v regionu investovat více jak 200 mil USD do projektů v oblasti energetiky a vodohospodářství. Aktuálně vyvíjí aktivity za účelem akvizic v Turecku a rozvíjí partnerství v Saudské Arábii, trhu, který v sektoru energetiky a vodohospodářství představuje obrovský potenciál. V současnosti se trh Blízkého východu podílí na obratu společnosti 2 %, do budoucna by měl růst. Společnost investuje prostřednictvím projektů PPP a svou účast chtějí podpořit zejména participací na projektech odsolovacích stanic. Veolia v Turecku participuje na projektu čističky odpadních vod v Alanyi. V Egyptě zajišťuje služby při správě zařízení v Mall of Egypt a Mall of Alexandria, prostřednictvím společnosti Enova, což je Joint Venture Veolia a MAF Dalkia.

Společnost se také hodlá ucházet o projekt největšího odsolovacího zařízení na světě v Abu Dhabi, SAE, s denní kapacitou 200 mil barelů vody. Zajímavé jsou pro Veolia také projekty pro odsolovací zařízení v Saudské Arábii ve městech Shuqaiq, Yanbu a Jubail, s hodnotou 2,5 mld. USD, tak i další příležitosti, které budou přicházet v souvislosti s úmyslem Saudské Arábie privatizovat své vodohospodářství v oblasti správy a distribuce vody. Odhadované objemy výnosů z následné privatizace jsou pak odhadovány na 4 až 5 mld. USD ročně pro firmy ze soukromého sektoru.

Veolia byla také úspěšná závěrem loňského roku v Ománu, kde získala kontrakt pro projekt odsolovacího zařízení v denní kapacitou až 25 mil. Galonů.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: http://www.constructionweekonline.com

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: