Veřejná doprava v Egyptě

30. 1. 2018

  • Země: EG - Egypt
  • Datum zveřejnění: 30.01.2018

Egypt není zatím schopen řešit svoji veřejnou dopravu.

V roce 2016 egyptský výrobce autobusů MCV vyrobil a dodal do Velké Británie dvojposchoďové autobusy, známé double deckers, s emisní normou EURO 6. Tyto autobusy s nejmodernější technologií hybridních motorů splňovaly přísné evropské regulace.

Mnoho Egypťanů je dodnes překvapeno, že je něco takového možné. Vyrobit takovou špičkovou technologii samotnými Egypťany? Proč tedy není běžná výroba takových autobusů pro domácí veřejnou dopravu?

Samotná firma MCV nemá dost prostředků, aby postupně nahrazovala a měnila flotilu autobusů, jelikož by musela být podporována státními subvencemi. Rovněž v Egyptě se jen těžko najde dostatek kvalifikovaných lidí, aby byla taková doprava řízena a provozována efektivně.

Kdyby se dnes zavedl podobných druh provozování autobusů jako je v Londýně, v Káhiře nejsou žádné zvláštní jízdní pruhy a díky hustému provozu není tudíž možno dodržovat jízdní řády.

Jako odpověď na řešení problémů ve veřejné dopravě vláda chystá zvednout ceny pohonných hmot a cestování metrem.

Jedinou cestou k řešení poměrně zoufalé situace je zapojení soukromého sektoru, který může do této oblasti investovat a zároveň i veřejnou dopravu efektivně provozovat.

Zdroj: Al Ahram Weekly
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Káhira

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: