VIETNAM: Ho či Minovo město chce podporovat lékařskou turistiku

25. 10. 2017

  • Země: VN - Vietnam
  • Datum zveřejnění: 25.10.2017

Univerzitní nemocnice v HCM obvykle každý rok léčí 1000 - 15000 zahraničních Vietnamců a dalších zahraničních pacientů, většinou v oddělení kardiologie, gastroenterologie, nervové nebo plastické chirurgie.
Např. 61 let starý zámořský Vietnamec ze Švédska, pan Nguyễn M, obvykle podstupoval léčbu svého srdečního onemocnění v Evropě. Ale při nedávném výletu do Vietnamu, kdy se přesvědčil o kvalifikaci vietnamských lékařů a nízkých nákladech na léčbu, se rozhodl naplánovat si koronární zásah na University Medical Hospital HCM City (UMH).
V září 2017 založilo centrum mezinárodní kliniku s moderními zařízeními, výhradně pro zahraniční pacienty.
Místní úředníci nyní doufají, že na základě této historky dojde k rozšíření počtu zahraničních pacientů, kteří přijdou do HCM City za účelem léčení v naději, že se uzdraví.
Dne 12. října bylo oficiálně podepsáno memorandum o porozumění v oblasti zdravotnického cestovního ruchu mezi Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem cestovního ruchu.
Byla vytvořena interdisciplinární agentura na podporu služeb zdravotní péče pro zahraniční pacienty, jejíž prvotinou bude "Příručka pro zdravotní turistiku", která bude zveřejněna do konce roku 2017.
Příručka poskytne pacientům jména, adresy a telefonní čísla zdravotnických zařízení a služeb ve městě a okolí.

Zdroj: Vietnam News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v HCMC.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: