Vizionáři 2017 ocení perspektivní české inovátory, přihlášky do poloviny listopadu

2. 11. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Odborná porota ocení letos v prosinci autory projektů z oblastí ICT, elektrotechniky, zdravotnictví či dalších odvětví, jejichž návrhy nabízí inovativní řešení pro firmy i veřejnost. Projekt Vizionáři vznikl před sedmi lety a každoročně zviditelňuje přední české inovátory.

Zájemci o účast v sedmém ročníku projektu musí přihlášky do soutěže zaslat nejpozději do 17. listopadu (viz níže).

Vizionáři 2017 jako již tradičně ohodnotí přední české firmy, podnikatele a konkrétní autory inovativních produktů, výrobků, postupů či služeb. Obecně si sedmý ročník soutěže klade za cíl upozornit laickou i odbornou veřejnost na zajímavé podnikatelské počiny uplynulého roku.

Ani letos se Vizionáři neomezují na technologické inovace. Cílem organizátora (sdružení CzechInno) je identifikovat také novinky v oblasti společenské. Uspět tedy mohou i inovace v sociální a kulturní oblasti.

Organizátoři chtějí podpořit podnikatele, kteří se snaží pojmout svůj byznys inovativně, čímž zefektivňují podnikání a zkvalitňují své služby. I v České republice vzniká mnoho zajímavých nápadů, jež mohou udávat směr světovým trendům.

„Ze zkušeností z minulých šesti ročníků můžeme říci, že šanci na vítězství má opravdu každý, ať už se jedná o inovace a jedinečnost z technologického, ekonomického či společenského segmentu,“ říká předseda řídící rady CzechInno David Kratochvíl.

Inovační a kybernetická revoluce

Vítězové letošního ročníku budou navíc zapojeni do unikátního systému podpory inovací, jehož tvůrcem je sdružení CzechInno. To kromě projektu Vizionáři každoročně organizuje akce Smart Business Festival, Festival Export, a letos nově i edukativní projekt Kybernetická revoluce, který se bude konat napříč regiony.

„Vzhledem k všeobecnému rozvoji digitálních řešení ve všech oblastech očekáváme i letos, stejně jako v ročnících minulých, že se budou hlásit původci inovací, které si pohrávají s prvky Průmyslu 4.0, jako je internet věcí, rozšířená realita, umělá inteligence, senzorika nebo zpracování velkých dat. Šanci na úspěch mají zejména ty z nich, které jsou původními nápady kandidátů na Vizionáře a současně přinášejí výrazně inovativní efekt co do způsobu využití nových technologií jako je například propojení digitálních procesů s analogovým světem,“ dodává Kratochvíl.

O vítězi letošního ročníku Vizionáře rozhodne odborná porota složená ze zástupců akademických a vědeckých institucí, státní správy, partnerů projektu, a představitelů inovačního podnikání.

Účast v soutěži může být pro podnikatele a firmy zajímavým způsobem zviditelnění jejich projektů. Vítěz obdrží nejenom oficiální titul „Vizionář 2017“ za společenský, ekonomický nebo technický přínos společnosti, ale hlavně dostane příležitost zapojit se do unikátního systému prezentace a podpory inovací v ČR.

Více informací o projektu Vizionáři 2017 včetně online přihlášky najdete na webu www.vizionari.cz.


Redakčně upravená tisková zpráva CzechInno

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek