Vláda Ghany oficiálně převzala deset poliklinik postavených českou společností

24. 9. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Vláda Ghany oficiálně převzala deset poliklinik postavených českou společností Polikliniky vybudované českou firmou VAMED Health Projects CZ byly v srpnu 2018 slavnostně otevřeny ministrem zdravotnictví Ghany v centrálním regionu země. Díky pojištění u Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), byl minimální podíl českých dodávek stanoven na 60 % celkové ceny kontraktu.

Deset poliklinik v hodnotě stovek milionů korun, postavených českou společností VAMED Health Projects CZ s.r.o. prostřednictvím ghanské pobočky – Vamed Ghana, bylo slavnostně otevřeno vládou Ghany v srpnu 2018 v centrálním regionu země. Na projektu dále participovaly další české firmy jako např. MAXPROGRES s.r.o. s dodávkou TZB (Technické Zabezpečení Budov), MZ Liberec a.s. zajišťující rozvody medicinálních a technických plynů nebo PROMA REHA s.r.o.poskytující zdravotnická lůžka. 

Lokální vládci oblasti Dawurampong

Lokální vládci oblasti Dawurampong

Pan Kweku Agyeman-Manu, ministr zdravotnictví Ghany, otevřel tato zdravotnická zařízení během slavnostních ceremonií u lokálních vládců jednotlivých oblastí za velké účasti místních lidí, kteří tancem a potleskem děkovali dodavatelům a všem partnerům, že neúnavně pracovali na úspěšném a včasném dokončení projektů. Zástupci velvyslanectví České republiky v Ghaně byli přítomni na ceremonii v Dawurampongu.

Ministr Agyeman-Manu společně se zástupcem VAMED Ghana, Albert Tackie, v Dawurampongu

Ministr Agyeman-Manu společně se zástupcem VAMED Ghana, Albert Tackie, v Dawurampongu

Polikliniky, dokončené v červnu 2018 se nachází se v Akonfodi v oblasti Assin North, Etsii Sunkwa a Ajumako v Ajumako-Eyan-Essiam, Jamra v Asikuma-Odoben-Brakwa a Narkwa okresu Ekumfi. Zbytek je v Dawurampong v Gomoa West, Potsin v Gomoa West, Mankron, Awutu Senya Municipality, Twifo Praso v okrese Twifo Attimokwa a Briwa v obci Mfantseman.

Lůžkové oddělení

Lůžkové oddělení

Každé z těchto moderních zdravotnických zařízení má lůžková oddělení, ambulantní pracoviště, poradny, gynekologické, porodní a kojenecké oddělení, obslužné prostory, lékárnu, bytové domy pro správce poliklinik a generátorové soupravy. Očekává se, že polikliniky budou sloužit více než dvěma miliónům lidí v regionu. 

Ambasáda České republiky v Akkře se na tento úspěch české firmy pokusí navázat tak, že na rok 2019 připraví v Ghaně projekt ekonomické diplomacie, kterého by se účastnily firmy působící v oblasti zdravotnictví a farmacie. Další informace naleznete v článku MZV ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Akkře (Ghana). Autor: Tomáš Zázvorka, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek