Vláda nezakáže prodej sebevražedného prášku

3. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 03.09.2018

Nizozemská vláda nevidí žádnou spásu v zavedení zákazu "sebevražedných prášků" nebo jiných chemických prostředků, s nimiž může být spáchána sebevražda. Začátkem tohoto roku se jedna nizozemská 19letá dívka zabila takovým práškem. To byl důvod, proč se její rodiče vyjádřili ve prospěch zákonného zákazu prodeje takových prášků, ale ministr zdravotnictví Hugo de Jonge takový názor nesdílí.
Podle ministra je zavedení takového zákazu "komplikované" a "neefektivní". Zdůrazňuje, že s látkami se obchoduje přes internet. To činí takový zákon "obtížným, až nemožným". Kromě toho se prášky používají také pro velmi odlišné a užitečné věci, jako je uklízení. Pokud by se vypracoval seznam zakázaných látek způsobujících sebevraždu, rovněž by to znamenalo, že by se veřejná společnost dozvěděla, o které látky se jedná. Přesně tomu chce ministr De Jonge zabránit.
Ministr De Jonge doufá, že chemické společnosti nyní podniknou další kroky. Chce s nimi uzavřít smlouvu, ve které slíbí, že zabrání prodeji sebevražedných léků soukromým osobám.

Zdroj: www.telegraaf.nl
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: