Vodafone Hungary: Jízda autem a videohovor na 5G síti

27. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 23.05.2019

23.05.2019 uvedl na trh první stálou živou 5G základnu Vodafone Budapešť, jejíž schopnosti byly demonstrovány videohovorem mezi dvěma 5G zařízeními a ovládáním vzdáleného auta přes 5G připojení. Videohovor byl prvním živým 5G mobilním spojením v zemi na vlastní frekvenci.
„Nová generace mobilních a kabelových sítí otevře brány pro příležitosti, které mohou znamenat revoluci v provozu celé ekonomiky,“ řekla Amanda Nelson, prezidentka a výkonná ředitelka společnosti Vodafone Hungary. Podle Ákosa Kary, státního tajemníka pro infokomunikaci a ochranu spotřebitele na ministerstvu inovací a technologií, potřebují nejen uživatelé, ale i maďarské podniky stabilní, kvalitní a cenově dostupnou síť 5G. S vytvářením sítí začne nová éra digitálního rozvoje.
5G stanice v Budapešti a Zalaegerszegu fungují podle non-standalone standardu, takže jsou postaveny na stávajících 4G stanicích. Vodafone vlastní 3,5GHz-ové 5G stanice, které mají teoretickou maximální rychlost stahování přes 1 gigabit za sekundu a zpoždění méně než 10 milisekund.
Mobilní sítě páté generace budou v první řadě důležité pro průmyslové aplikace, včetně těch, kde je okamžitost kritická. Například jízda na samořídících vozidlech, v jejimž rozšíření 5G má klíčovou úlohu.
Vodafone také představil jednu z nejdůležitějších stanic, která vede k provozu vozidlům s vlastním pohonem tj. dálkově ovládaného řízení vozidel. Spojení mezi elektrickým vozem BMW i3 a sedadlem řidiče na dálku bylo realizováno na Vodafone live 5G, což umožňuje dálkové ovládání vozidla v reálném čase. 

Zdroj: https://hvg.hu/tudomany/20190523_Autot_vezettek_es_videohivast_inditottak_a_Vodafone_5Gs_halozataval_Budapesten
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: