Výrobce elektrických vozíků Stint vyhlásil bankrot

28. 10. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 28.10.2018

Výrobce elektrických vozíků Stint ohlásil bankrot po otřesné nehodě v nizozemském městečku Oss z 20. září, kdy při srážce s vlakem zemřely čtyři děti a jedno dítě bylo velmi těžce zraněno, spolu s učitelkou, která je ve vozíku vezla. 
Ministryně Infrastruktury Cora van Nieuwenhuizen ve svém rozhodnutí o odstranění firmy Stint z cesty obdržela nesprávné informace od Inspektorátu pro životní prostředí a dopravu, který je odpovědný za dohled nad elektrickými vozíky Stint. Inspektorát zakázal používat vozíky od 1. října, ale udělal chyby, zkreslil fakta a věcně vynechal věci, které byly důležité. V důsledku toho Van Nieuwenhuizen následně informovala Parlament nesprávně.
Podle předběžných výsledků šetření o okolnostech této nehody představuje Stint "potenciální bezpečnostní riziko", a proto se Van Nieuwenhuizen rozhodla Stint vozíky zakázat používat.
Majitel firmy Stint Edwin Renzen je stále přesvědčen, že jeho vozíky jsou skutečně bezpečné. Dále uvádí, že vyšetřování, na jehož základě byl vozík zakázán, není dobré. Může požádat o náhradu škody. V Nizozemsku se pohybovalo kolem 3500 Stintů, z nichž většina byla používána ve školkách, ale také obecními pracovníky či pošťáky.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu
Zdroj: www.volkskrant.nl

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: