Výzva k účasti v podnikatelské misi v oblasti Smart City v září 2018 do Hongkongu

28. 5. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Výzva k účasti v podnikatelské misi v oblasti Smart City v září 2018 do Hongkongu Generální konzulát ČR v Hongkongu pořádá ve spolupráci s agenturou CzechInvest v rámci projektů ekonomické diplomacie financovaných MZV ČR a s finanční podporou Úřadu vlády ČR podnikatelskou misi zaměřenou na informační služby a problematiku Smart City. Termín realizace od 17. do 21. září 2018 byl zvolen s ohledem na mezinárodní konferenci, kterou pravidelně na téma Smart City pořádá Hong Kong Science & Technology Park/HKSTP.

Cílem projektu je navázat přímou spolupráci českých firem a institucí s partnery v Hongkongu v perspektivních oborech jako jsou dnes vše prolínající informační služby a dále dopravní infrastruktura, smart city, umělá inteligence. Hlavním přínosem pro české účastníky projektu bude B2B jednání s potenciálními zákazníky, s partnery pro řešení společných výzkumně-vývojových prací (firmy, univerzity), tak i se státními institucemi, které tvoří infrastrukturu pro rozvoj technologií a inovací a poskytují granty pro vybrané projekty (HKSTP, Innovation and Technology Commission apod.).

V Hongkongu existuje řada finančních stimulů a investičních firem, které podporují inovativní záměry. Příkladem státní podpory je v září 2017 vyhlášený program  Innovation and Technology Venture Fund v hodnotě 2 mld. HKD/ 5,3 mld. CZK, kterého se mohou zúčastnit i zahraniční subjekty.

V prosinci 2017 místní vláda zveřejnila „Smart City Blueprint for Hong Kong“, který obsahuje vládní vizi o transformaci města do „world-class smart city“. Dokument popisuje rozvojový plán města na příští období v šesti hlavních oblastech: Smart Mobility, Smart Living, Smart Environment, Smart People, Smart Government, Smart Economy.

Program v Hongkongu zajistí Generální konzulát ČR. Během 5denní mise je plánována účast na dvoudenní mezinárodní konferenci „Smart City“ v HKSTP a dále kulaté stoly a B2B jednání se zástupci státních i privátních institucí. Hlavním partnerem projektu v místě bude Hong Kong Science &Technology Park, který realizuje státní politiku podpory inovací a technologií vč. inkubátorů pro start-upy a dále Hong Kong General Chamber of Commerce. V plánu jsou ještě jednání s těmito státními institucemi: InvestHK, HKTDC (Trade Developement Council), Innovation and Technology Commission a Office of the Government Chief Information Officer, který je garantem „Smart City“ v Hongkongu.

Projekt je otevřen pro všechny české subjekty. Čeští účastníci v projektu si hradí cestovní náklady sami (doprava, ubytování, stravování). Konzulát z rozpočtu projektu zajistí místní dopravu mikrobusem, zasedací místnosti a společenský podnik s hongkongskými partnery.

České firmy a zájemci o účast v projektu a podnikatelské misi do Hongkongu se zaměřením na oblast ICT a Smart City se mohou přihlásit do 30. srpna 2018 na adrese: milan_vagner@mzv.cz.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína). Autor: Milan Vágner, konzul pro obchod a ekonomiku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek