Yucatán usiluje o lepší zásobování evropského trhu zemědělskými výrobky

20. 11. 2017

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 20.11.2017

Yucatán počítá ještě před závěrem letošního roku s vytvořením klastru v oblasti agrárních a průmyslových výrobků určených k exportu, aby mohl lépe reagovat na poptávku trhů v Evropě a USA. Klastr je společenství podniků, které sdružuje firmy pracující ve stejném sektoru za účelem efektivnější spolupráce a dosažení strategických zisků. Tajemník pro hospodářský rozvoj Yucatánu Ernesto Herrera zdůraznil, že mezi zmíněnými společnostmi vyniká zejména Valle del Sur, producent cukety, lilku a kukuřice, který disponuje více než tisíci hektary půdy. Herrera taktéž zmínil, že mezi produkty, které jsou podporovány příchodem nových investic, se může zařadit mimo jiné bezsemenný meloun, po němž poptávka v Evropě stále stoupá. 

Odhady udávají, že odvětví specializované agrární produkce se v průběhu prvních čtyř let navýší ze zhruba 7 tisíc hektarů na celkových 25 tisíc hektarů, zejména v oblasti produkce obilovin a semen. 

Dále se předpokládá, že se zvýší objem exportu ovoce, zeleniny i obilovin z yucatanského přístavu Progreso, což zapříčiní celkový nárůst primárního sektoru. Investice mají kromě podpory vývozu přispět také k vytváření nových pracovních míst na venkově a lepšímu přístupu k novým technologiím v oblasti zavlažovacích systémů. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexiku.

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: