YYC Mezinárodní letiště v kanadském Calgary slaví další rekordní rok

6. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CA - Kanada
  • Datum zveřejnění: 06.03.2019

Mezinárodní letiště v Calgary (YYC) s potěšením oznámilo, že rok 2018 se ukázal dalším rokem, kdy byl dosažen nový rekord v počtu odbavených cestujících. Letiště obsloužilo 17,3 milionu cestujících, což je o jeden milion více než v roce 2017. Tento 6,6procentní nárůst je přičítán navýšení počtu domácích, amerických i mezinárodních pasažérů a dělá z Calgarského letiště jedno z nejrychleji rostoucích kanadských letišť.

Nákladní letectví v Calgary také zaznamenalo silný růst tažený především rozvojem e-commerce. Tři čtvrtiny letecky přepravovaného nákladu v Albertě prochází právě letištěm v Calgary.

„Jsme hrdí, že letiště v Calgary i nadále táhne ekonomický růst v regionu,“  prezident a CEO Calgary Airport Authority řekl Bob Sartor. „Údaje o počtu cestujících a objemu přepraveného nákladu za rok 2018 dokazují úspěšnost zaměření se na customer service a vytváření hodnoty pro naše partnery.“ Letiště nabízí přímé lety do více než 82 kanadských i světových destinací obsluhované více než 270 lety denně.

Vypracoval CzechTrade tým v Calgary
Zdroj: YYC Calgary International Airport

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: