Z Mexika se stává mocnost na poli solární energie

1. 11. 2017

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 01.11.2017

Mexiko se dle slov Kristine Thoring z asociace SolarPower Europe může v příštích pěti letech proměnit v sedmý největší trh s fotovoltaickou energií, která v současně době představuje 19 % veškeré vyprodukované energie z obnovitelných zdrojů. Očekává se, že Mexiko, které vstoupilo na trh se solární energií relativně nedávno, bude v roce 2018 disponovat největším solárním parkem v Latinské Americe.
Dle studie Global Market Outlook 2017-2021 vydané SolarPower Europe je očekáváno, že roční produkce solární energie v Mexiku vzroste z dnešních 390 MW na 14.1 GW a ve světovém žebříčku obsadí celkovou sedmou pozici, hned za Čínou, Indií, Spojenými státy americkými, Japonskem, Německem a Austrálií.
Produkci energie z obnovitelných zdrojů dlouhodobě podporuje i tamní vláda, jejíž cílem je, aby se do roku 2050 její výroba zdvojnásobila.
Tento příznivý vývoj, které Mexiko zažívá na poli solární energie, sleduje i kancelář agentury CzechTrade v Mexico City, a proto se také zúčastnila společně s českými firmami MAVEL a VAPO veletrhu The Green Expo konaného v hlavním městě ve dnech 7. až 9. září 2017.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: