Za nižší důchodový věk

17. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: NL - Nizozemsko
  • Datum zveřejnění: 29.05.2019

Na den 28. května byla několik dní dopředu ohlášena hromadná stávka provozovatelů hromadné dopravy v Nizozemsku. Všech provozovatelů hromadné dopravy v Nizozemsku – metra, tramvaje, příměstských a meziměstských vlaků. Výjimkami byla některá mezistátní spojení mezi hraničními nizozemskými městy a Německem. Jediné zachované spojení bylo mezi centrálním nádražím v Amsterdamu a letištěm Schiphol – nicméně o zachování plynulého provozu mezi 3. nejvytíženějším letištěm v Evropě a městem, které ročně navštěvuje na 17 milionů turistů, se musel v neděli (!) 26. května postarat místně příslušný soud.

V zemi kol by se mohla stávka zdát se bezvýznamnou, ale opak je pravdou. Většina zaměstnavatelů doporučila či dokonce nařídila home office, školy velkoryse přehlížely pozdní příchody, sehnat taxi bylo i ve větších městech téměř nemožné a služby typu UBER až zdvojnásobily taxy.

Celá situace trvala až do nočních hodin z úterý na středu, 29. května. Veškerý provoz se vrátil do normálního režimu teprve ve středečních ranních hodinách.

Zdroj: www.ns.nl
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Rotterdamu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: