Zachrání německý FlixBus kanadskou autobusovou dopravu?

9. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CA - Kanada, DE - Německo
  • Datum zveřejnění: 09.11.2018

Pro mnohé pasažéry se stal znak stříbrného běžícího chrta společnosti Greyhound symbolem cestování autobusem. Pokud se však evropský autobusový dopravce rozhodne vstoupit na kanadský trh příměstských a meziměstských autobusů, nahradí ikonický obrázek chrta barevné logo společnosti FlixBus.

V současné době FlixBus provozuje limetkově zelené autobusy s párem oranžových šípů již ve 28 zemích včetně České republiky. V květnu tohoto roku FlixBus expandoval poprvé za oceán a spustil pravidelná spojení na západním pobřeží USA, kde nyní pokrývá přes 40 destinací v Kalifornii, Nevadě a Arizoně. “Mexiko a Kanada jsou další na řadě a to v roce 2019, nejpozději v roce 2020,” prohlásil CEO a spoluzakladatel André Schwammlein.

Kdy a kde by společnost konkrétně zajišťovala v Kanadě dopravu, záleží zejména na regulacích jednotlivých provincií. Greyhound stáhl své autobusy ze všech cest na západ od Sudbury, Ontário kromě části Britské Kolumbii a vytvořila tak pro ostatní hráče na trhu příležitost začít provozovat autobusy na ziskových trasách.

Společnost FlixBus založená třemi mnichovskými podnikateli se v pouhých pěti letech stala největším evropským autobusovým dopravcem. První mezinárodní linky v České republice spustila společnost již v roce 2015. V loňském srpnu začal dopravce působit i v české vnitrostátní dopravě a na těchto linkách i mezi ČR a zahraničím za první rok přepravil 2,3 milionu cestujících.

Zdroj: CBC a Newsroom TTG
Zpracoval kolektiv zahraničních pracovníků CzechTrade Calgary.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: