Začínající exportéři využili služeb KCE i na brněnském veletrhu

16. 10. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Říjnový Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně nabídl českým exportérům desítky konzultací, seminářů či konferencí. Mimořádný zájem byl na MSV mezi vývozci o služby agentury CzechTrade a Klientského centra pro export.

Export je klíčovou oblastí české ekonomiky a byl i důležitým tématem jednoho z nejprestižnějších průmyslových veletrhu ve střední Evropě.

Klientské centrum pro export (KCE) je společnou aktivitou Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), Ministerstva zahraničních věcí (MZV) a agentury pro podporu exportu CzechTrade. Firmám nabízí služby Jednotné zahraniční sítě ve více než devadesáti zemích světa. Podnikatelé se na jeho specialisty obracejí, pokud potřebují zkonzultovat své exportní nebo investiční záměry.

Zástupci KCE byli klientům k dispozici po celou dobu konání veletrhu ve společné expozici s CzechTrade v Exportním domě. S podnikateli absolvovali desítky hodin konzultací.

„Naši experti pomáhají vývozcům s výběrem vhodných teritorií pro jejich výrobky či služby, poradí jim při vyhledávání obchodních partnerů v zahraničí, zhodnotí reálné šance na úspěch a doporučí, jak nejlépe postupovat,“ informuje specialistka Klientského centra pro export Jana Falathová.

„KCE nabídlo své služby i účastníkům Meeting Pointu zahraničních kanceláří CzechTrade, který se konal 10. října v Kongresovém centru MSV. Zájem o konzultace měly zejména ty firmy, které nemají zkušenosti s exportem, případně zájemci o rozšíření odběratelské sítě," doplňuje Jana Falathová.

Vše o exportu na jednom místě

Klienti se na KCE obracejí již od října 2014. „Společné vstupní místo jsme zřídili právě proto, aby už firmy nemusely řešit, koho mají oslovovat, zda jednotlivá ministerstva (MZV, MPO) či přímo CzechTrade,“ připomíná náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl. KCE najdete v sídle agentury CzechTrade a funguje každý pracovní den od 9 do 16 hodin.

Konkrétní požadavek či dotaz, s nímž se zástupci firem na centrum obrátí, řeší dle příslušnosti zastupitelské úřady ČR,  vedoucí zahraničních kanceláří CzechTrade, případně i specializované útvary centrál MPO, MZV či CzechTrade. KCE nenabízí jen služby velkým společnostem se zakázkami většího rozsahu, ale pomáhá i malým a středním podnikům.

Kromě exportních konzultací poskytuje KCE celou škálu bezplatných služeb, jako je například Příprava na obchodní jednání či Identifikace obchodních příležitostí, jež zajišťuje Jednotná zahraniční síť.
jap

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek