Zahajujeme podnikání: testujeme slunce virtuálně

29. 3. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 29.03.2018

Systém vyvinutý firmou SIA PVStream pomáhá při realizaci projektů pro využití solární energie ve všech etapách a také umožňuje výpočty nákladů na instalaci solárních panelů, píše deník Dienas Bizness ve čtvrtek.

Přestože jsou technologie solární energie stále levnější, celkové náklady na instalaci panelů jsou stále vysoké, neboť značnou částí administrativních nákladů jsou přesné výpočty a měření, příprava technické dokumentace. Automatizovaná platforma PVStream umožňuje tyto náklady snížit a pomáhá realizovat všechny fáze projektu. Experti PVStream Dmitrij Sergeev a inženýr Andrew Snegirev řekl DB, že v současné době se hlavní fáze vývoje platformy blíží svému dokončení - její funkčnost je testována a její komerční verze bude k dispozici v blízké budoucnosti.

Dnes existuje řada různých programů, které pomáhají realizovat projekty v oblasti solární energie, ale jsou poskytovány pouze pro určitou etapu. Pro sjednocení všech služeb nezbytných pro realizaci projektů byl vyvinut jedinečný program, který lze použít pro všechny fáze. Vývoj platformy byl zahájen v červnu loňského roku a jeho obchodní verze, podle technického ředitele společnosti D. Snegireva, může být nabídnuta zákazníkům letos v létě.

Zdroj: rus.DB.lv.
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Riga.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: