Zájem českých vývozců o export do Německa se opět zvýšil

26. 7. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Agentura CzechTrade zaznamenala za první polovinu letošního roku zvýšený zájem tuzemských firem o podporu při vývozu do Německa. Překonána byla loňská rekordní čísla. Zároveň roste i samotný export na trh našeho největšího obchodního partnera.

V minulém roce vyvezly české firmy do Německa zboží a služby za celkem 1,29 bilionu korun, což je ve srovnání s rokem 2015 nárůst o tři procenta.

Německo je pro Česko dlouhodobě obchodním partnerem číslo jedna. Tuzemský vývoz do Německa loni představoval více než 32 procent z celkového exportu z ČR.

S rostoucím vývozem na německý trh se zvyšuje i zájem českých firem o služby agentury pro podporu exportu CzechTrade, jejíž servis exportéři využívají.

Nová kancelář v Mnichově

„V Německu využilo služeb agentury CzechTrade v první polovině letošního roku 188 českých firem. V meziročním srovnání je to o třetinu více než loni, za stejné období jsme v roce 2016 podpořili 142 českých exportérů,“ konstatuje generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

„Řídíme se primárně poptávkou firem po našem servisu, proto na podzim letošního roku otevíráme druhou kancelář agentury CzechTrade v Mnichově,“ doplňuje Doležal.

V současnosti má CzechTrade v Německu pouze jednu pobočku, a to v Düsseldorfu. „Mezi naše klienty patří hlavně firmy ze strojírenského, elektrotechnického a plastikářského průmyslu. Roste však zájem i mladých inovativních firem a startupů v oblasti IT, služeb či leteckého průmyslu, pro které je Bavorsko velmi atraktivní a blízkou exportní destinací,“ komentuje připravované otevření nové kanceláře CzechTrade v Mnichově Adam Jareš, ředitel dlouhodobě nejvytíženější pobočky agentury v Düsseldorfu.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek