Zájem o české technologie v ruském Čeljabinsku

10. 11. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zájem o české technologie v ruském Čeljabinsku V Čeljabinsku je zájem o agrární a potravinářské technologie. Generální konzulát ČR v Jekatěrinburg zde za asistence regionální pobočky agentury CzechTrade uspořádal dvoudenní prezentace v rámci individuálních služeb poskytovaných českým firmám.

Prezentace českých firem byly v Čeljabinské oblasti upořádány v návaznosti na incomingovou misi ruských agrárních firem v ČR v červnu 2017, kde ruská strana projevila zájem o vyspělé zemědělské a potravinářské technologie. Akce probíhala za účasti ekonomického konzula Generálního konzulátu ČR v Jekatěrinburgu a ředitele pobočky agentury CzechTrade v Jekatěrinburgu.

Prezentace se uskutečnily na Ministerstvu zemědělství Čeljabinské oblasti od 31. října do 1. listopadu 2017. Společné úvodní jednání proběhlo za účasti dvou náměstků ministra zemědělství. Zástupci českých firem J 4 s.r.o., TOPOS a.s. a  Farmet a.s. seznámili představitele ministerstva zemědělství se svými zkušenostmi a aktivitami v Ruské federaci a Čeljabinské oblasti.

Dne 31. října 2017 probíhaly prezentace zaměřené na pekárenské technologie. Společnost J 4 s.r.o. představila pekařské pásové pece a kompletní pekařské a cukrářské linky. Prostřednictvím svých regionálních obchodních zástupců zajištuje v Ruské federaci odpovídající servis na dodané zařízení. Společnost TOPOS a.s. představila zařízení pro pekárny na přípravu, dopravu a tvarování těst a automatické technologické linky (včetně horizontálních) na přípravu a přepravu těsta s možností výroby oblíbených ruských pelmeňů.

Dne 1. listopadu se uskutečnila prezentace společnosti Farmet a.s., která byla v první části zaměřena na aspekty pěstování a zpracování řepky olejky v různých klimatických podmínkách Ruské federace. Její zástupci uvedli řadu referencí a konkrétních případových studií výnosnosti pěstování řepky v závislosti na dodržování stanovených technologických postupů. Ve druhé části regionální zástupce společnosti představil zemědělské technologie na pěstování řepky olejky, obdělávání půdy a zpracování olejnin.  

Podrobné informační materiály k prezentacím je možné získat na webových stránkách Ministerstva zemědělství Čeljabinské oblasti.

Vláda Čeljabinské oblasti věnuje pozornost rozvoji agrárního sektoru a zajímá se o nové projekty zaměřené na růst objemu zemědělské a potravinářské produkce. Kromě technologií prezentovaných na semináři je zde rovněž zájem o služby a technologie rybochovného hospodářství, zařízení pro mlékárenský a drůbežářský průmysl, o technologie na zpracování topinamburu, a rovněž pro využití a zpracování drůbežího trusu. Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a agenturou CzechTrade jsou v roce 2018 připravovány další akce na podporu českých firem v ruských zemědělských regionech.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Jekatěrinburgu (Rusko). Autor: Luboš Laštůvka, ekonomický konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek