Zájem o české technologie v oblasti těžby a zpracování nerostných surovin v Myanmaru

6. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Zájem o české technologie v oblasti těžby a zpracování nerostných surovin v Myanmaru Velvyslanectví ČR v Rangúnu zorganizovalo třetí oborovou misi českých firem z oblasti průzkumu, těžby a zpracování nerostných surovin ve dnech 27. – 30. listopadu 2017 na základě MZV ČR schváleného projektu ekonomické diplomacie tzv. „PROPED“.

Odborný seminář s názvem „Možnosti využití odpadních mramorů“ a představení české dobývací techniky se uskutečnil za podpory a ve spolupráci s myanmarským ministerstvem přírodních zdrojů a ochrany životního prostředí v Mogoku a s Myanmar Marble Association v Mandalay.

České firmy (Get s.r.o., INCO Engineering s.r.o.) včetně oborových asociací geologů a těžební techniky (CDT – spolek České dobývací techniky a ČALG - česká asociace ložiskových geologů) se zaměřily na moderní trendy a možnosti využití mramorů a vápenců, environmentální problematiku a představení moderní těžební a úpravárenské technologie. Program byl doplněn o návštěvu 5 vybraných těžebních společností, kde byly s našimi odborníky konzultovány možnosti optimalizace těžby, úpravy a environmentální požadavků včetně možného zajištění českých partnerů a dodávek příslušných technologií.

Realizace tohoto projektu napomohla ke konkrétní výměně informací a byla také přínosem k navázání (staro)nových kontaktů a posouzení možné další konkrétní spolupráce v dané oblasti.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rangúnu (Myanmar). Autorka: Renata Brandstätterová, obchodní radová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek