Zájem Skandinávců o spolupráci s českými farmaceutickými firmami a výzkumníky roste

19. 9. 2018 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Na Nordic Life Science Days 2018 se představilo 7 českých firem a 4 VaV instituce.

CzechInvest ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR ve Stockholmu připravil již potřetí účast českých firem a výzkumně-vývojových ústavů na Nordic Life Science Days. Největší skandinávská konference a zároveň jedno z nejvýznamnějších evropských setkání odborníků z oblasti výzkumu, vývoje a výroby léčiv, regulatorních orgánů i investorů se konala od 10. do 12. září 2018 ve Stockholmu.

Na stánku České republiky se ve Stockholmu vedle CzechInvestu představily společnosti Apigenex, Enantis, Generi Biotech, MediTox, Oncomed, Quinta – Analytica, Riocath a dále zástupci Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, Biologického Centra Akademie věd ČR, Centra technologického transferu Karlovy Univerzity a Masarykovy Univerzity Brno.

Zájem především skandinávských firem o výzkumné aktivity v České republice, také díky pravidelné účasti Čechů na Nordic Life Science Days, roste. A to nejen v oblasti výsledků výzkumu na universitách a výzkumných ústavech Akademie věd ČR, ale také v oblasti spolupráce se společnostmi, které zajišťují smluvní výzkum v preklinické a klinické fázi vývoje léčiv. Díky navázaným kontaktům se většina českých účastníků na akci opakovaně vrací.

Více na www.nlsdays.com.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek