Zaměstnavatele lidí s handicapy může veřejnost nominovat do soutěže Stejná šance

6. 4. 2018 | Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV)

Zaměstnavatelé umožňující pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním mohou získat ocenění v osmém ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost prostřednictvím webových stránek Stejná šance.

Letošní ročník soutěže odstartoval začátkem března a koná se v sedmi krajích: Karlovarském, Libereckém, Středočeském, Ústeckém, Jihomoravském, Jihočeském a v Praze.

Zaměstnavatelé, kteří umožní pracovat lidem s handicapy, je pomáhají začlenit do společnosti. Smyslem soutěže je právě tyto zaměstnavatele veřejně ocenit a poděkovat jim za jejich činy. Zaměstnavatele, kteří při otázce uplatnění člověka s postižením hledají možnosti a nacházejí řešení namísto toho, aby se zalekli nějakých limitů - neboť vstřícnost a dobrá vůle nemají hranice je potřeba podle MPSV ocenit.

Podle pořadatelů má soutěž přispět především ke zvýšení zaměstnanosti lidí se zdravotním postižením v běžných firmách. Rovněž má napomoci k rozšíření myšlenky zaměstnávání lidí s postižením směrem k široké veřejnosti a také k dalším potencionálním zaměstnavatelům. „Oceněné firmy by měly sloužit jako vzor toho, jak firma může projevit svoji společenskou odpovědnost,“ uvedla Pavla Baxová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Rytmus.

Jednotlivé nominace posoudí a vyhodnotí odborná porota. Výsledky soutěže budou za každý kraj vyhlášeny na slavnostním setkání.

Více informací včetně termínů pro příjem nominací a kontaktů na organizátory v jednotlivých krajích naleznete na www.stejnasance.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek