Zástupce z tchajwanského Výzkumného ústavu průmyslových technologií navštívil Českou republiku

10. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tchajwanský Výzkumný ústav průmyslových technologií (ITRI) je klíčovou organizací v systému podpory aplikovaného výzkumu, jenž spolupracuje s institucemi globálního významu. V minulém týdnu měla i česká výzkumná centra a instituce možnost setkat se s nejvyšším managementem z ITRI a diskutovat o možnostech, které se nabízí ve strojírenství, zelené energii či Internet of Things.

Tchajwanská delegace složena ze šesti expertů na nejvyšší úrovni managementu ITRI navštívila ČR ve dnech 2. – 6. 10. 2017. Tato incomingová mise byla jedním z konkrétních výstupů Česko-tchajwanských Technologických dní z května 2017. Cílem mise byla výměna know-how a expertízy od tchajwanského Výzkumného ústavu průmyslových technologií (ITRI), jehož podoba nemá v České republice obdoby. Současně, cílem bylo také rozpoznat konkrétní možnosti spolupráce s českými subjekty např. v oblasti strojírenství, zelené energii, IoT, kybernetice apod. Tato spolupráce může být prozkoumána a podpořena v rámci národních či evropských vědecko-technologických programů jako je DELTA, Horizon 2020 či skrz C-Roads platformu.

Během týdenního pobytu se zástupci ITRI setkali s řadou českých výzkumných center, institucí a vysokých škol, mezi které patřilo např. i CIIRC, ČVUT (Fakulta dopravní či strojní), UCEEB, HiLASE, Akademií věd ČR, RICE, Západočeská univerzita apod. Mimo jiné se ITRI sešlo také s firmami, jež mají již navázanou konkrétní spolupráci s tchajwanskými partnery jako např. SafeDX, HVM Plasma či COMTES FHT. Během dvoudenního semináře na téma „Applied Research Management“ česká a tchajwanská strana sdílela své zkušenosti s řízením R&D, výzkum v oblasti zelené energie či strojírenství a mechatroniky. Zároveň byla zmíněna i strategie předpovídání vývoje trhu s inovacemi a komunikace či získávání zpětné vazby od firemní sféry. V průběhu semináře organizovaným Úřadem vlády (Sekce VVI) bylo rovněž podepsané Memorandum o spolupráci mezi ITRI a Akademií věd ČR, které poskytuje záštitu nad spoluprací mezi těmito dvěma institucemi.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tchaj-peji (Tchaj-wan). Autor: Eva Pigová, MSc., vedoucí obchodně-ekonomického úseku, ČEKK Tchaj-pej.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek