Zkontrolujte si včas končící certifikát EET, upozorňuje Finanční správa

26. 9. 2019 | Zdroj: Finanční správa ČR (FS ČR)

Stát upozorňuje poplatníky, kteří si vygenerovali pokladní certifikát pro zařízení elektronické evidence tržeb před třemi lety, aby zkontrolovali jeho platnost.

Do konce letošního roku a začátkem roku 2020 tak bude docházet k ukončení platnosti pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb. Vydání nového certifikátu je bezplatné.

Pokladní certifikát je nezbytný pro elektronickou evidenci tržeb, a pokud nedojde včas k jeho výměně za nový, nebudou tyto tržby evidované. Není třeba čekat na vypršení platnosti certifikátu, protože nový lze získat kdykoli dříve. Po expiraci nebo zneplatnění certifikátu nelze již certifikát obnovit ani prodloužit. Přenos pokladního certifikátu do pokladny nebo do pokladní aplikace si musí zajistit poplatník obvykle ve spolupráci s dodavatelem pokladny nebo pokladního software. Vydání certifikátu je zdarma.

„Certifikát se vydává pouze on-line, proto jeho výměnu mohou poplatníci učinit z pohodlí domova nebo kanceláře. Jiným způsobem nelze pokladní certifikát vydat,“ upozornila generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Největší počet certifikátů vyprší už v listopadu. To končí platnost u 52 tisíc certifikátů. V únoru 2020 dokonce v krátkém sledu končí platnost u 112 tisíc certifikátů.

Činnosti spojené s generováním pokladních certifikátů se provádějí ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále na adrese www.daneelektronicky.cz.

V sekci „Certifikáty“ (ve webové aplikaci EET) je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu, případně využít službu upozornění na konec jeho platnosti. K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „Email pro upozornění“ zadat kontaktní e-mail. Na ten vám FS bude v pravidelných intervalech posílat všechny potřebné informace.

Přesný postup a odpovědi na často kladené otázky v souvislosti s výměnou pokladního certifikátu najdete na stránkách www.etrzby.cz nebo epodpora.mfcr.cz

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek