Změna programové dokumentace programu ENERG

9. 8. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Vláda schválila změnu programové dokumentace programu ENERG na podporu dosažení úspor energie v konečné spotřebě v podnikatelském sektoru. Díky schváleným změnám by čerpání zvýhodněného úvěru mělo být dostupnější a podání žádosti jednodušší.

Změny umožní flexibilně reagovat na potřeby trhu, což bude mít zásadní vliv na efektivitu čerpání prostředků. Na základě provedených změn budou moct čerpat podporu nově i velké podniky provádějící svou podnikatelskou činnost na území Prahy. Změna programové dokumentace umožní snížit administrativní zátěž pro žadatele a rozšíření uznatelných nákladů na technickou přípravu projektu.

Program ENERG je jedním z pilotních programů využívající finančních nástrojů, konkrétně zvýhodněného úvěru s finančním příspěvkem, k financování energeticky úsporných projektů v podnikatelském sektoru na území hl. m. Prahy. Zvýhodněné úvěry poskytuje Českomoravská záruční a rozvojová banka prostřednictvím své regionální sítě poboček. Celková finanční alokace programu je ve výši 129 856 463 korun.

Schválené změny se promítnou v připravované výzvě, která bude vyhlášená v průběhu srpna 2018 Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou.

Platné znění programu naleznete níže. Aktuální výzvu je možné nalézt na stránkách Českomoravské záruční a rozvojové banky.

Přílohy ke stažení:

 Program ENERG 2018 (532 kB) 

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek