Zveřejněna informace GFŘ o dokladech nutných při vývozu zboží do 1000 kg nebo 1000 eur

8. 1. 2018 | Zdroj: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)

motiv článku - Zveřejněna informace GFŘ o dokladech nutných při vývozu zboží do 1000 kg nebo 1000 eur Svaz průmyslu a dopravy ČR, ve spolupráci s Českou asociací mezinárodních expresních přepravců a Komorou daňových poradců ČR, v minulém roce požádal Ministerstvo financí a Generální finanční ředitelství o kroky ke zvýšení právní jistoty daňových subjektů a jednoznačného výkladu týkajícího se osvobození od DPH a dokladování při vývozu zboží do 1 000 kg nebo 1 000 eur mimo EU.

Podnikatelskému sektoru, tedy například exportérům a přepravcům, nebylo zřejmé, jaké doklady využít, když jde o vývoz zboží do třetích zemí do zmíněné hranice 1 000 eur hodnoty nebo hmotnosti 1 000 kg, které je osvobozeno od DPH.

Informace vydaná Generálním finančním ředitelstvím obsahuje vybrané pojmy týkající se vývozu zboží z pohledu celních předpisů, jež jsou nezbytné pro správné uplatňování DPH, a dále vybrané konstrukční prvky daně jako základ daně, den uskutečnění plnění nebo osvobození od daně.

Vydání informace je pozitivním krokem, protože odstraňuje nejistotu a zjednodušuje export. Informace definuje dotčené subjekty, dokumenty, které jsou nutné nebo přípustné pro dokladování směrem ke státním orgánům.

Informace byla zveřejněna na stránkách finančního ředitelství, případně si můžete stáhnout dokument  Informace o uplatňování zákona o DPH u vývozu zboží (162 kB).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek