Diskusní fórum - výpis příspěvků

Daně a podnikatelé: Daně z příjmů, DPH, silniční daň, daň z nemovitých věcí aj.

Problematika daní a podnikání ze všech stran.
počet příspěvků 256
  • 2.7.2019 18:25 | od uživatele Daniel Novak
    Dobrý den,
    naše firma má pobočku registrovanou v zahraničí s vlastním zahraničním DIČ. Někdy ale koupíme např. elektroniku zde v ČR a poté ji sami pošleme na zahraniční pobočku, kde je zboží pracovně využíváno. Problém je, že někdy nám tuzemské firmy vystaví fakturu na pobočku v režimu přenesené daňové povinnosti, ale někdy ji vystavit nechtějí s tím, že je třeba vývoz zboží. Je opravdu nutné aby dodavatel musel zařídit transport zboží do sídla naší zahraniční pobočky, aby mohl vystavit fakturu v režimu přenesené daňové povinnosti? Předem děkuji za odpověď.

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 9.7.2019 12:31 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      To je spíše dotaz k individuální konzultaci se specializovaným zkušeným a profesionálním účetním nebo profesionálním daňovým poradcem. K vyhledání vhodného můžete kromě běžných internetových vyhledávačů použít také náš katalog odkazů (http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/katalog-odkazu.html?category=189) Případně hledejte odpověď na nějakém vhodném specializovaném daňovém portálu.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 6.3.2019 13:42 | od uživatele Dana J.
    Dobrý den, jakou výši výdajů mohu uplatnit při zprostředkování spotřebitelských úvěrů - 40% a nebo 60%?
    Děkuji

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 8.3.2019 12:47 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      Viz článek Výdajové paušály u daní z příjmů: Vracejí se do původní podoby: https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/vyplati-se-u-dani-z-prijmu-vydajove-pausaly-i-letos-jsou-zmeny-52648.html

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 26.2.2019 8:26 | od uživatele Adriana Chybová
    Dobrý den,
    v roce 2018 mi rodiče darovali pozemek, který koupili a zaplatili daň z koupi. Letos budu na něm stavět dům, chci se zeptat, jestli mám daňovou povinnost platby daně z nabití pozemku, či jsem osvobozena. V zákoně jsem se dočetla, že při nabytí pozemku a když se začíná stavba měl být dotyčný osvobozen. Ale jestli to tak je, netuším. Děkuji za odpověď. Chybová

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 8.3.2019 12:51 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      K tomu prosím zkuste prohledat rubriku Daň z nemovitých věcí: https://www.businessinfo.cz/cs/dane/dan-z-nemovitych-veci.html

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 20.2.2019 16:35 | od uživatele Barbora Z.
    Dobrý den, prosím o radu, v roce 2018 jsem byla na RD doma s dítětem, u svého zaměstnavatele jsem pracovala na DPP, kdy jsem žádný měsíc nepřekročila hranici 10 000 Kč, podepsané prohlášení jsem měla. Neodvedla se tedy žádná daň. Daňové přiznání si budu dělat sama, protože mám ještě příjmy z pronájmu. Někde jsem se dočetla, že když jsem za žádný měsíc nepřekročila právě tu hranici, nemusím to do daňového přiznání zahrnout, což mne ale mate. Můžete mi poradit, kde je pravda?

    Moc děkuji.

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 25.2.2019 6:49 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      Příjmy osvobozené od daně z příjmů (§ 19) jsou zde: https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/dan-z-prijmu-90889.html#b4

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 30.1.2019 23:48 | od uživatele Lucie V.
    Dobrý den. Potřebuji poradit. Od Října 2015 do konce Prosince 2018 jsem byla na rodičovské dovolené. S tím že v Listopadu 2018 se mnou bývaly zaměstnavatel rozvazal pracovní poměr formou dohody. Od Ledna 2019 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Jaké dokumenty potřebuju pokud chci aby za mě nový zaměstnavatel dělal daně?Dekujiha odpověď

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 2.2.2019 14:04 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      Všechny náležitosti vám sdělí účetní vašeho nového zaměstnavatele, respektive, mělo by být samozřejmostí, aby vám vše potřebné sám od sebe připravilo účetní předešlého zaměstnavatele.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 29.1.2019 10:55 | od uživatele Petra J.
    Dobrý den, poradíte mi, jak zvrátit zamítnutí vrácení DPH za koupi vozidla? Mám firmu která měla spolupráci s jednou společností a spolupráce byla ukončena v květnu 2018 a od té doby moje firma neměla žádnou ekonomickou činnost a v záři jsme koupili auto a kvůli tomu, že nyní nemáme žádnou ekonomickou činnost, tak nám FU zamítl vrácení DPH. Děkuji za rady.

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 30.1.2019 13:36 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      To je spíše dotaz k individuální konzultaci se specializovaným zkušeným a profesionálním účetním nebo profesionálním daňovým poradcem. K vyhledání vhodného můžete kromě běžných internetových vyhledávačů použít také náš katalog odkazů (http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/katalog-odkazu.html?category=189) Případně hledejte odpověď na nějakém vhodném specializovaném daňovém portálu.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 7.1.2019 12:31 | od uživatele Daniel
    Dobrý den, chci si založit vázanou živnost "Provádění staveb, jejich změn a odstraňování", při které, jak píšou, mohu vykonávat i činnosti, které patří do řemeslné živnosti.
    Mohu tedy na ně použít daňový paušál 80%, nebo je musím registrovat zvlášť?
    Děkuji, za odpověď

    Červenka Daniel

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 24.1.2019 10:45 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      Pro individuální konzultaci doporučujeme kontaktovat vhodného komerčního daňového poradce nebo zkušeného účetního (http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/katalog-odkazu.html?subcategory=191). Případně můžete zkusit hledat odpověď na nějakém vhodném specializovaném daňovém portálu.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 16.11.2018 16:14 | od uživatele Iva Červenková
    Dobrý den, prosím o radu. Zprostředkováváme založení společností nebo investičních fondů ve třetích zemí (Lichtenštejnsko, SAE). Tyto služby pro nás vykoná firma v dané třetí zemi a zašle nám fakturu, která obsahuje DPH dané země. Poradili byste mi prosím, zda se jako současný neplátce DPH v ČR, po přijetí této služby stanu identifikovanou osobou a musím si vyměřit DPH v Čechách a následně ho odvést?

    S kolegyněmi se tu dohadujeme, zdali lze považovat u této služby místo plnění za plnění, které se nekoná na území ČR nýbrž ve třetí zemi a tudíž se daná služba českého DPH vůbec netýká. Na fakturách ze SAE je uvedeno jejich místní DPH ve výši 5%, na fakturách z Lichtenštejnska DPH uvedeno není. Prosím o radu... děkuji

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 3.12.2018 8:33 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      To je spíše dotaz k individuální konzultaci se specializovaným zkušeným a profesionálním účetním nebo profesionálním daňovým poradcem. K vyhledání vhodného můžete kromě běžných internetových vyhledávačů použít také náš katalog odkazů (http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/katalog-odkazu.html?category=189) Případně hledejte odpověď na nějakém vhodném specializovaném daňovém portálu.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 10.10.2018 15:22 | od uživatele Alena Klvaňová
    Dobrý den,
    dotaz ohledně osvobozený příjem-prodej bytu.
    V dubnu 2015 koupen byt a nastěhovala se tam dcera, v bytě měla trvalé bydliště.Srpen 2018 prodej bytu.
    Jedná se osvobozený příjem z prodeje bytu když v něm bydlela déle něž dva roky dcera?

    Předem děkuji za odpověď.

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

    • 23.10.2018 14:00 | od uživatele Redakce BusinessInfo
      To je spíše dotaz k individuální konzultaci se specializovaným zkušeným a profesionálním účetním nebo profesionálním daňovým poradcem. K vyhledání vhodného můžete kromě běžných internetových vyhledávačů použít také náš katalog odkazů (http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/katalog-odkazu.html?category=189) Případně hledejte odpověď na nějakém vhodném specializovaném daňovém portálu.

      Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět

  • 4.6.2018 13:33 | od uživatele Jan
    Dobry den
    jak je mozne ohodnotit/zaplatit vedouciho odstepneho zavodu? Musi byt zamestnancem, nebo muze byt OSVC? Jake jsou moznosti?

    Dekuji

    Jan

    Nahlásit nevhodný příspěvek | Odpovědět