Přihláška vynálezu – Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV)

Přihláška vynálezu se žádostí o udělení patentu (PV).

Platnost formuláře:

od  1.11.2017

 • Elektronicky vyplnitelný formulář
 • Jak vyplnit a odeslat interaktivní formulář ÚPV

  Úřad průmyslového vlastnictví je ústředním orgánem státní správy České republiky na ochranu průmyslového vlastnictví.

  Na počítači (elektronicky) vyplnitelné formuláře bez možnosti on-line podání.

  Jedná se o formuláře ve formátu pdf, které lze elektronicky vyplnit a následně vytisknout. Formuláře lze ukládat včetně vyplněných dat.

  Pro oba druhy formulářů platí pravidla pro podání elektronických dokumentů na datových nosičích (CD, DVD nebo USB flash disk)
  Datový nosič musí obsahovat pouze jeden soubor formátu ZIP, ve kterém jsou komprimovány jednotlivé soubory podávaných dokumentů.
  Tyto soubory mohou být ve formátu PDF, DOC, DOCX, RTF, TXT, HTML, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PNG, JPG, JPEG, TIFF, GIF, AVI, MPG, MPEG, MP3, MP4, ODT, ODS, ODP, ODG, ODC, ODI.
  Podání dále musí obsahovat seznam souborů, které jsou na datovém nosiči uložené.

  Na počítači (elektronicky) vyplnitelné formuláře pro online podání s elektronickým podpisem.

  Informace o elektronickém podávání na webu ÚPV.

  Pro práci s formuláři je třeba, abyste měli nainstalovánu ve vašem počítači verzi Adobe Reader 9. Stáhnout zdarma Aplikaci Adobe Reader 9.

  Manuál k elektronickému podávání přihlášek a žádostí u ÚPV (915 kB).

  Z nových vlastností formulářů žádostí bychom chtěli upozornit zejména na možnost výběru pouze těch zpoplatněných/nezpoplatněných podání, které se týkají konkrétní skupiny přihlášky, tzn. že při výběru např. přihlášky užitného vzoru se zobrazují jiná podání než při výběru přihlášky průmyslového vzoru, takže se při vyplňování nemůže omylem zvolit podání, které nepatří k dané skupině přihlášky, tak jako tomu bylo doposud u stávajících formulářů.

Další informace

Podrobný popis:

Formulář a další informace naleznete na webových stránkách Úřadu průmyslového vlastnictví.

 • Jak používat databázi formulářů CZ

  Ve Formulářích naleznete aktuálně platné formuláře související s podnikáním všech relevantních institucí státní správy.

  Vyhledávání ve Formulářích

  V úvodu se Vám zobrazí vyhledávací okno se 3 možnostmi:

  • Nejčastěji vyhledávané formuláře, resp. skupiny souvisejících formulářů vytvořených redakcí
  • Vyhledávání ve formulářích podle oborů činnosti
  • Vyhledávání ve formulářích podle institucí, které formuláře vydaly

  V každé z těchto tří záložek je možné využít okénka pro zadání zpřesňujícího klíčového slova. Vyhledávací mechanismus umí skloňovat češtinu – obdobně jako jste zvyklí z internetových vyhledávačů. Samozřejmě lze vyhledávat i jen s pomocí tohoto okénka, zadáním hledaného výrazu.

  Hledání zahájit klikem na tlačítko „Hledat“.

  Tip!
  Doporučujme nejprve zvolit doporučenou oblast nebo obor a následně pak použít klíčové slovo pro jemnější filtraci výsledků vyhledávání.

   

  Výsledky vyhledávání

  Ve výsledcích vyhledávání formulářů je zobrazen název formuláře a krátká anotace, která obsahuje základní informaci o formuláři. Položka „Instituce:“ informuje o vydavateli formuláře. Symboly typu formuláře pak naznačují, jaké formy vyplňování budete moci použít (příklady v obrázku).

  Detail formuláře

  V detailu formuláře naleznete řadu užitečných informací:

  • vydávající instituci, platnost formuláře
  • všechny dostupné formy vyplňování formuláře (papírová verze / na počítači vyplnitelný formulář (PDF, ZFO, Word, Excel) / on-line vyplnitelný / on-line vyplnitelný a odeslatelný formulář). Konkrétní možnosti závisí na vydávající instituci.
  • odkazy na související formuláře
  • doplňující informace jako podrobný popis, konkrétní nápovědy a odkazy na související informace na portálu Businessinfo.cz

  Softwarová podpora

  Formuláře jsou dostupné ve formátu „*.pdf“. Pro otevření formulářů je potřeba do Vašeho počítače stáhnout software Adobe PDF Reader (zdarma ke stažení – odkaz naleznete u každého formuláře). Formuláře označené „interaktivní“ je možné v programu Adobe PDF Reader i elektronicky vyplňovat.

  Odkazy na stažení PDF a FormFiller + do nápověd pro vyplnitelné PDF a ZFO

  + na všechny formulářové nápovědy.

  Vyplňování interaktivního formuláře

  Pole, která jsou ve formuláři určena k vyplnění, jsou barevně zvýrazněna a lze do nich zapisovat příslušná data. Po jeho vyplnění jej můžete vytisknout a odnést na příslušný úřad nebo uložit na Váš počítač k dalšímu použití.