Africa Aerospace and Defence (AAD 2018) v JAR

19.9.2018 - 23.9.2018

"Africa Aerospace and Defence (AAD 2018)" v JAR – výzva pro české firmy k účasti - ZA - Jihoafrická republika, Centurion, Gauteng (18.9.2018)

Veletrh obranného sektoru Africa Aerospace and Defence (AAD) v Jihoafrické republice je zdaleka největší přehlídkou námořních, leteckých a pozemních technologií na africkém kontinentu. Letošní ročník se uskuteční v termínu 19.–23. září 2018, přičemž Velvyslanectví ČR v Pretorii připravuje společný stánek ČR, který bude k dispozici jako platforma k jednáním a prezentaci pro přihlášené účastníky z řad českých firem.

V rámci programu budou mít účastníci taktéž prostor pro prezentaci v rámci odborného semináře. Delegaci českých firem povede zástupce ministerstva obrany či Armády ČR. Vyzýváme české firmy obranného sektoru a příbuzných odvětví, jež mají o prezentaci na veletrhu AAD v JAR zájem, k potvrzení svojí účasti a zaslání přihlášky nejpozději do 31. května 2018.

Veletrh AAD se koná jednou za dva roky a je největší prezentační akcí vojenské a obranné techniky na africkém kontinentu. Na veletrh se sjíždějí zástupci ozbrojených složek z celé Afriky a dalších zemí. Akce je výbornou příležitostí k prezentaci firem a navázání obchodních kontaktů v JAR a dalších afrických zemích.

Minulého ročníku AAD v roce 2016 se zúčastnilo 90 tisíc návštěvníků ze 105 zemí včetně ČR. Vystavovatelů bylo 545 včetně 34 národních pavilonů. Delegaci českých firem v r. 2016 vedl náměstek ministra obrany T. Kuchta. Mezi tehdejšími účastníky byla mj. česká společnost AURA s.r.o., jež v roce 2017 uzavřela kontrakt s Jihoafrickou národní armádou na využívání kodifikačního softwaru firmy MC Catalogue.

Velvyslanectví ČR zajistilo prostory pro stánek ČR v pavilonu jedna ve vybrané společnosti ministerstva obrany JAR či  státní agentury pro akvizice Armscor. Účast na společném stánku a  v rámci souvisejícího programu je pro české firmy zdarma. Firmy hradí pouze vlastní náklady plynoucí z účasti (letenky, doprava prezentačních materiálů, ubytování).

Prostředky na projekt ekonomické delegace spojený s účastí na veletrhu AAD poskytlo ministerstvo obrany, předběžně se počítá s účastí zástupce ministerstva obrany či Armády ČR, jež povede delegaci zástupců českých firem, a zajištěním schůzek se všemi relevantními partnery z řad jihoafrických i zahraničních účastníků veletrhu. V rámci programu budou mít účastníci taktéž prostor pro prezentaci v rámci odborného semináře, který se uskuteční na veletrhu AAD (20. 9. od 14 h). Další související program bude upřesněn v závislosti na účasti zástupce ministerstva obrany či armády ČR. 

Vyzýváme české firmy obranného sektoru a příbuzných odvětví, jež mají o prezentaci na veletrhu AAD v JAR zájem, k potvrzení svojí účasti a zaslání kompletně vyplněné přihlášky a dalších příloh (loga, ilustrační foto) nejpozději do 31. května 2018.

Bližší informace poskytne obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Pretorii:
Mgr. Viktor Dolista, ekonomický diplomat
Tel.: +27 12 4312380
Email: viktor_dolista@mzv.cz nebo commerce_pretoria@mzv.cz

Více informací a možnost přihlášení: https://www.czechtrade.cz/getdoc/64d507e2-2596-48ae-9031-0a1d3e40f851.

Kontaktní informace

QRCode
  • Pořadatel: Africa Aerospace and Defence, Air Force Base Waterkloof
  • Místo: Centurion, Gauteng, Air Force Base Waterkloof, Western Entrance 4th Street
  • E-mail: viktor_dolista@mzv.cz
  • Telefon: +27 12 4312380