Festival České republiky v Moskvě

24.8.2019 - 25.8.2019

Zahraniční kancelář CzechTrade Moskva zve na druhý ročník Festivalu České republiky v Moskvě, který se uskuteční ve dnech 24. až 25. srpna 2019 v moskevském parku Baumana.

Nad událostí převzalo záštitu Velvyslanectví České republiky v Ruské federaci a vláda města Moskvy. 
První ročník Festivalu České republiky, který se uskutečnil v září roku 2018, přilákalo v ruském hlavním městě více než třicet tisíc návštěvníků. „V letošním roce počítáme spolu s organizátory festivalu, agenturou A-group communications, s účastí až padesáti tisíc návštěvníků," uvedl k plánované akci český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka.

Podle něj bude na festivalu prezentována Česká republika a všechno, co na ní zahraniční návštěvníky přitahuje: české památky a lázeňství, kultura a věda, kuchyně a nápoje, řemesla a výrobky, sport a vzdělání.

Festival je díky podpoře vlády města Moskvy zařazen také na seznam kulturních akcí ruské metropole a bude mít širokou mediální podporu. 
„Festival České republiky je nejvýznamnější akcí veřejné diplomacie v Ruské federaci a nejucelenější propagací České republiky v Moskvě," dodal Vítězslav Pivoňka.
České velvyslanectví chce při přípravě festivalu využít spolupráci s českými státními agenturami sídlícími v ruské metropoli, především Českým centrem a Českým domem v Moskvě a agenturami CzechTrade a CzechTourism.

Bližší informace jsou pro zájemce k dispozici na internetové adrese festivalu https://czech-festival.ru/ a v přiloženém souboru.

Více informací a možnost přihlášení: https://www.czechtrade.cz/getdoc/e6e5018e-3432-4c77-8b31-b337b517ab9b.

  • Datum konání: 24.8.2019 - 25.8.2019
  • Druh akce: Fórum
  • Země určení: Rusko

Kontaktní informace

QRCode
  • Místo: Moskva, park Baumana