Podnikatelská mise českých výrobců potravin a potravinářských technologií do Malajsie

25.7.2016 - 27.7.2016

Ve dnech od 25. do 27. července 2016 se uskuteční obchodní mise do Malajsie, konkrétně do Kuala Lumpur a Melaky. Součástí mise bude i účast na mezinárodním potravinářském veletrhu MIFB 2016.

Obchodní mise je koncipována tak, aby účastníci získali přehled o zdejším trhu prostřednictvím návštěvy a účasti na největším mezinárodním veletrhu potravinářství v Malajsii MIFB 2016 a měli možnost jednat s hlavními regulatorními úřady v sektoru potravin a potravinářských technologií v Malajsii. Velvyslanectví ČR v Malajsii zorganizuje též business matchingové akce, a to nejen v Kuala Lumpur, ale i v malajsijském státě Melaka, díky čemu budou účastníci moci identifikovat konkrétní obchodní příležitosti, případně rovnou navázat spolupráci se subjekty v místě (distributoři, státní instituce, certifikační autority). Misi povede velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl.

Mise je určena zejména firmám se zájmem o expanzi na trh Malajsie, potažmo do regionu jihovýchodní Asie, kde Malajsie představuje ideální vstupní bránu na trhy zemí organizace ASEAN (630 mil. obyvatel).

Z potravinářských technologií je největší potenciál spatřován ve zpracování ryb a jejich konzervaci, masných výrobcích, konzervovaném ovoci a zelenině, mléčných výrobcích a těstovinách. Nejvýznamnějšími subsektory jsou právě zpracování ryb, výroba těstovin a zpracování masa. Malajsie je dále největším zpracovatelem kakaa v Asii.

Z dovážených potravin jsou za perspektivní považovány cereálie, cukrovinky, omáčky, ořechy, sušené ovoce, mražená zelenina a také krmivo pro zvířata. Potenciál je také spatřován v přípravcích, ingrediencích, aditivech a polotovarech (práškové mléko, dochucovadla, sušené ovoce a další).

Účastnický poplatek:

  • Velvyslanectví ČR v Malajsii zajistilo pro účely mise financování z fondu Projekty pro ekonomickou diplomacii MZV ČR, ze kterého bude hrazena pozemní doprava v místě, propagace, pronájem stánku na veletrhu MIFB a další organizační náklady. Účastníci si budou hradit náklady na ubytování, dopravu do Malajsie a zpět, a stravné.

Bližší informace podá zájemcům Vojtěch Hromek, obchodní rada ZÚ Kuala Lumpur, na uvedených kontaktech.

Kontaktní informace

QRCode