Katalog odkazů

Katalog tuzemských i zahraničních internetových odkazů strukturovaný podle témat. Odkaz v katalogu je vždy doplněn anotací, která každý internetový odkaz blíže charakterizuje.

Vyhledávání v katalogu odkazů

Nápověda


Vyhledané odkazy

Kategorie odkazů: Zahraniční obchod,

 • Adresář českých exportérů

  http://exporters.czechtrade.cz/cs/katalog-firem/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální databáze vládní proexportní agentury CzechTrade. Souhrnný zdroj, kde zahraniční firmy a instituce (ale i domácí subjekty) naleznou přehled perspektivních obchodních partnerů z ČR. Dvacet šest komoditních sekcí; kromě standardního, abecedně řazeného seznamu firem, je možné využít rovněž pokročilého systému vyhledávání. Česky, anglicky, německy, rusky.

  Zařazeno: Databáze firem , Asociace exportérů

 • Adresář designérů

  http://www.designers-database.eu/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální oborová databáze vládní proexportní agentury CzechTrade. vyhledávání designérů podle oborů Dopravní prostředky; Elektronika; Móda; Nábytek (interiér, městský mobiliář), interiérové doplňky; Sklo, porcelán; Stroje (strojírenství); Zdravotní technika (zdravotnictví) a jiné. Novinky. Možnost registrace pro další designéry. Česky.

  Zařazeno: Databáze firem , Podpora exportu

 • Americká obchodní komora v ČR

  http://www.amcham.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránky Americké obchodní komory v České republice. Komora je dobrovolné a nezávislé sdružení podnikatelských subjektů mající za cíl podporu ekonomických vazeb mezi Českou republikou a USA. Web obsahuje: základní informace o komoře, aktuality, přehledy událostí, kalendář akcí, výroční zprávy, odkazy na užitečné stránky, dokumenty ke stažení (profil ČR, Book of Business Opportunities). Uzavřenou členskou sekci (přístup do databáze členů komory, zvláštní informační služby a podobné).

  Zařazeno: Spojené státy americké , Obchodní komory

 • Asociace exportérů (AE)

  http://www.asociaceexporteru.cz/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránky dobrovolného sdružení, které své členy zastupuje při prosazování společných zájmů, tj.: průhledného, nediskriminujícího a svobodného podnikatelské prostředí s cílem zachování a zvyšování konkurenceschopnosti tuzemských firem a společností, zejména exportních. AE jedná s orgány státní správy, propaguje své cíle v médiích, organizuje vzdělávací, společenské a propagační akce zaměřené na dosažení cílů. Web obsahuje základní informace o AE, aktuality, tiskové zprávy, diskusní fórum, archiv textů, kontakty. Česky.

  Zařazeno: Asociace , Asociace exportérů

 • Britská obchodní komora v ČR

  http://www.britishchamber.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Internetové stránky neziskové organizace British Chamber of Commerce (BCC), sídlící v ČR. Přehled klíčových aktivit. Adresář BCC v evropských zemích. Seznam členů komory s vymezením jejich činnosti. Nabídka komerčních služeb BCC. Obchodní příležitosti. Seznam užitečných internetových adres vládních a vybraných ostatních veřejných institucí v ČR a Velké Británii. Anglicky.

  Zařazeno: Poptávky, zakázky , Velká Británie , Obchodní komory , Nabídky a poptávky

 • Celní ředitelství a celní úřady - Seznam úřadů

  http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/scu.aspx Nahlásit nefunkční odkaz

  Seznam Celních ředitelství ČR dle regionů, seznam všech útvarů, kontakty na odbory a pracovníky. Generální ředitelství cel (přehled organizační struktury, kontakty na jednotlivé odbory a pracovníky). Seznam celních útvarů zemí společného tranzitního systému (vyhledávání dle země/ dle útvaru). Přes menu lze vstoupit do dalších částí webu. Česky.

  Zařazeno: Daně, cla , Clo a celní překážky

 • Celní sazebník EU - TARIC - vyhledávání

  http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=cs Nahlásit nefunkční odkaz

  Sekce "Daňová a Celní unie" portálu Evropské unie. Stránka TARIC Consultation umožňuje vyhledávat dle kódů TARICu, dle země původu nebo určení a data. Intuitivní ovládání. Celní sazby; Zákazy, popis. Portál je pravidelně aktualizován, přičemž během této aktualizace bývá dočasně nedostupný (většinou v časných ranních hodinách). Česky, anglicky, německy a další jazycích EU.

  Zařazeno: Daně, cla , Legislativa , Clo a celní překážky , Instituce EU

 • Celní správa

  http://www.cs.mfcr.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránky Celní správy ČR. Informace CS (hraniční přechody a letiště, limity zboží osvobozeného od dovozního cla, vrácení DPH, změny v celním sazebníku pro r. 2001, kurzovní lístek pro výpočet cla, dovozní kvóty, celně technické laboratoře,statistiky o výkonu služby CS, přehled veřejných zakázek vyhlašovaných GŘC). Soubor celních předpisů. CS v kontextu příprav na vstup do EU (základní dokumenty/předpřístupová strategie celní správy, zprávy ze screeningu, národní program přípravy na členství za oblast cel ap./, pravidelná zpráva EK za oblast cel pro ČR /srovnání s ostatními kandidátskými zeměmi/, přehled legislativy EU v anglické a české verzi, EU na internetu). Celní orgány. Celní sazebník. Datové soubory (vč. popisu struktury) pro celní deklaranty. Elektronické celní řízení. Přehled zahraničního obchodu (podle zboží, podle zemí, podle zboží a zemí, podle zemí a zboží). Měsíčník CS Clo-Douane (obsah vybraného čísla/ročníku, fulltext článků). Odkaz na web stránky státních orgánů ČR, WCO, zahraniční celní správy apod. Česky, částečně anglicky.

  Zařazeno: Clo a celní překážky , Ústřední orgány

 • Centrum služeb pro česko-německý obchod

  http://www.exportdosrn.cz/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Portál zaměřený na podporu exportu do Německa, provozovaný společností WebTrade CZ, s.r.o. Prezentace projektu, jehož cílem je v SRN i v ČR vybudovat síť center služeb pro česko-německý obchod. Centra fungují pod jednotným názvem a logem SERVICE POINT FOR CZECH-GERMAN TRADE (SPCGT). Centra poskytují komplexní servis (informační, prezentační a kontaktní místo; provoz poboček firem; asistenční služby) pro české firmy při jejich exportu, vstupu a podnikání na německém trhu. Web dále obsahuje kontakty na fungující SPCGT a novinky. Česky, německy.

  Zařazeno: Poradenské firmy, portály

 • Cla a daně v EU

  http://ec.europa.eu/taxation_customs/home_en Nahlásit nefunkční odkaz

  Taxation and Customs Union. Sekce stránek Evropské komise informující o daních a clech v Evropské unii. Informace o daních z příjmů fyzických a právnických osob, DPH a spotřebních daních a v rámci EU a v jednotlivých členských zemích. Problematika cel EU a celních nástrojů, databází, kontakty na daňové a celní úřady členských zemí. Stránky členěny pro uživatele z řad fyzických osob a pro podnikatele. Přístup do unijních databází. Anglicky, německy a francouzsky.

  Zařazeno: Daně, cla , Legislativa , Clo a celní překážky