Katalog odkazů

Katalog tuzemských i zahraničních internetových odkazů strukturovaný podle témat. Odkaz v katalogu je vždy doplněn anotací, která každý internetový odkaz blíže charakterizuje.

Vyhledávání v katalogu odkazů

Nápověda


Vyhledané odkazy

Kategorie odkazů: Oborové informace,, Podkategorie: Potravinářský průmysl,

 • Agrární informační systém AGRIS

  http://www.agris.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Národní agrární portál AGRIS. Informační servis z oblasti zemědělství, potravinářství, lesnictví a navazujících odvětví. Zpravodajství AGRIS (očekávané události, aktuální a archivní oborové zprávy z různých informačních zdrojů, informace o počasí, resp. stavu životního prostředí, ceny agrárních plodin a potravin, kurzovní lístek ČNB, databáze článků z odborných periodik). Komoditní a podnikatelské informace, nabídka zboží a služeb (na základě výběru z menu). Regionální informace. Informace o EU (finanční zdroje z EU, legislativa EU, dohody ČR-EU atd. dle výběru z menu). Zemědělské poradenství, vzdělávání. Vyhledávač informací z dané tématiky. Česky.

  Zařazeno: Zemědělství , Oborové, firemní , Potravinářský průmysl

 • Agronavigátor

  http://www.agronavigator.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Informační web Ústavu zemědělských a potravinářských informací (ÚZPI) usilující o poskytování co možná nejkomplexnějších oborových informací. Web je rozdělen na samostatné sekce: zemědělství; potravinářství; informační zdroje; věda a vzdělávání; Evropská unie; Organizace OSN FAO; novinky a texty ÚZPI; FAQ. Dále jsou k dispozici: kalendář akcí; nabídka tištěných publikací ÚZPI; terminologický slovník; online poradna Infopult. Česky.

  Zařazeno: Zemědělství , Potravinářský průmysl

 • Agroporadenství

  http://www.agroporadenstvi.cz/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Informační portál zaměřený na vzdělávání a poradenství v oblasti zemědělství. Web je přehledně rozdělen na sekce: poradenství v ČR; vzdělávání v ČR; legislativa; zemědělské školy; typové pozice; orgány poradenské sítě MZe ČR; ostatní informace (agroekonomie, zemědělství v Evropské unii, lesnictví, ekologie aj.). Terminologický slovník. Kalendář akcí. Česky.

  Zařazeno: Zemědělství , Potravinářský průmysl , Vzdělávání, rekvalifikace

 • Bezpečnost potravin

  http://www.bezpecnostpotravin.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Portál zaměřený na problematiku zdravotně nezávadných potravin - informační centrum bezpečnosti potravin provozované Ústavem zemědělských a potravinářských informací. Web obsahuje: aktuality; oborové dokumenty rozdělené do přehledných sekcí (obecné, potravinářství, legislativa, zemědělství); informace publikované Ministerstvem zdravotnictví ČR; plnotextové elektronické časopisy z oboru dostupné v online podobě; poradenské centrum; kalendář akcí; možnost odběru novinek e-mailem; možnost poožení dotazu prostřednictvím aplikace Infopult.Vyhledávání. Česky.

  Zařazeno: Zemědělství , Potravinářský průmysl , Certifikace, jakost

 • BIO spotřebitel | Žiju BIO

  http://www.ziju-bio.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Specializované stránky provozované Ministerstvem zemědělství ČR, zaměřené na ekologické zemědělství a biopotraviny. Co je BIO, kdo je to BIO spotřebitel, kde lze koupit BIO potraviny, přehled BIO potravin, kuchařské recepty, FAQ, odborné články, tiskové zprávy, základní informace o kampani "Žiju BIO", novinky, odkazy na související webové stránky. Česky.

  Zařazeno: Zemědělství , Potravinářský průmysl

 • Český svaz včelařů (ČSV)

  http://www.vcelarstvi.cz/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránky Svazu sdružujícího drobné podnikatele, drobné samospotřebitele a příznivce včelařství. Základní informace o ČSV, novinky, metodika Státní veterinární správy ČR (SVS), podpora včelařství, právní předpisy, svazové oběžníky, formuláře, seznamy odborníků (učitelé včelařství a zpracování medu, soudní znalci, chovatelé matek, prohlížitelé včelstev), informace týkající se českého medu, informace o časopisu Včelařství, kalendář akcí, osvětová činnost. Odkazy na další autority, relevantní internetové stránky, místní i mezinárodní organizace. Česky, anglicky.

  Zařazeno: Asociace , Potravinářský průmysl

 • Informace o skotu

  http://www.hovezimaso.cz/skot/ Nahlásit nefunkční odkaz

  Projekt Ministerstva zemědělství a Českomoravské společnosti chovatelů. Unikátní elektronický systém, podle něhož si může každý spotřebitel doslova najít "svou krávu", respektive veškeré informace o původu kteréhokoli plátku hovězího masa, které zakoupil. Snadné ověření původu (datum narození a porážky, pohlaví a plemenná příslušnost) zakoupeného hovězího masa (dle čísla zvířete z povinné ústřední evidence hospodářských zvířat, které musí být k dispozici buď na balíčku nebo v prostorách řeznictví); praktické rady týkající se nákupu hovězího masa, jeho zrání či dělení (včetně fotogalerie); informace o hovězích plemenech. Česky.

  Zařazeno: Obecné , Potravinářský průmysl , Certifikace, jakost

 • Konfederace zemědělsko-potravinářského průmyslu

  http://www.ciaa.be Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránky Confédération des industries agro-alimentaires de l´ue (CIAA). Konfederace, která reprezentuje producenty potravin a nápojů v Evropské unii. Web obsahuje základní informace o CIAA; adresář členských národních federací; přehled hlavních cílů a aktivit CIAA; oborové studie a přehledy o situaci v daném sektoru EU z hlediska ekonomického, právního, regulačního a z hlediska ochrany životního prostředí; oborové statistiky; download publikací vydaných CIAA; newsletter CIAA; kalendář akcí (konference, kongresy aj.); tiskové zprávy; FAQ; odkazy na internetové stránky evropských institucí, mezinárodních organizací (např. ISO, FAO, OECD, WHO, WTO) a dalších informačních zdrojů vztahujících se k agro-potravinářské problematice. Nabídka služeb CIAA. Francouzsky, anglicky.

  Zařazeno: Zemědělství , Evropa , Potravinářský průmysl

 • Potravinářská komora České republiky

  http://www.foodnet.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Oficiální stránka Potravinářské komory ČR (PK ČR). Federace výrobců potravin, nápojů a zpracovatelů zemědělské produkce; poradní orgán ministerstev. Základní informace (Orgány; agenda PK; zahraniční a tuzemské aktivity). Seznam členů. Aktuální informace ze sekcí: Připomínková řízení; Legislativa; Státní správa; Zahraniční informace; Statistiky (makro, komodity, ZO); Akce (semináře, setkání, veletrhy); Přehled společností z oboru; Inzerce. Členská sekce. Aktuální zpravodajství z oboru. Česky, anglicky.

  Zařazeno: Zemědělství , Asociace , Instituce , Potravinářský průmysl

 • PRO-BIO - Svaz ekologických zemědělců ČR

  http://www.pro-bio.cz Nahlásit nefunkční odkaz

  Svaz PRO-BIO je nevládní nezisková organizace, která v ČR prosazuje a podporuje ekologické formy hospodaření a spotřebu biopotravin. Svaz zastupuje zájmy svých členů: ekozemědělců, zpracovatelů a prodejců biopotravin, škol i spotřebitelů a vytváří podmínky pro dialog, spolupráci a rozvoj ekologického zemědělství i ekologické výchovy. PRO-BIO propaguje práci, ekologickou produkci a služby svých členů. Web obsahuje: Základní informace o svazu a o ekologickém zemědělství; nabídku členství; nabídku odborné literatury; adresář členů; databázi bioprodejen; FAQ; oborové dokumenty; informace o osvětových i marketingových projektech; informace o svépomocném fondu svazu; nabídku inzerce; odkazy na oborové weby. Česky, anglicky.

  Zařazeno: Zemědělství , Asociace , Životní prostředí , Potravinářský průmysl