Příběhy úspěšných exportérů

Videa představují české společnosti a firmy, které se prosadily na mnohdy velmi složitých zahraničních trzích. Podívejte se na jejich příběhy a zjistěte, jak velké úsilí se skrývá za úspěšným exportem.

Rychlý odkaz sem: www.businessinfo.cz/exporteri-videa

2019

26. SIMANDL

 

Rodinná společnost SIMANDL, spol. s r.o. se od svého založení v roce 1995 specializuje na výrobu instantních potravinových směsí (instantní náhradu smetany, cappuccino a instantní kávu). Společnost, i díky spolupráci s agenturou CzechTrade, exportuje do více 20 zemí na třech kontinentech.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Letos čekají zlom. Export instantních nápojů získá letos poprvé většinu.

 

 

25. Vest Zlín

 

Rodinné firmě Vest Zlín se díky spolupráci s agenturou CzechTrade daří pronikat do nových, často exotických zemí. Důležitá je pro ni především účast na potravinářských veletrzích. Nové trhy jsou pro firmu klíčové i kvůli rostoucí mezinárodní konkurenci.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Slané pochutiny ze Zlína vyvážejí až na Mauricius nebo do Japonska.

 

 

24. Strunal Schönbach

 

Společnost Strunal Schönbach je tradiční český výrobce strunných hudebních nástrojů, který působí v Lubech u Chebu. Až 85 % produkce firmy tvoří export a s pomocí agentury CzechTrade se prostřednictvím veletrhů úspěšně etabluje na nových trzích.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Strunal Schönbach vrátil věhlas českým nástrojům, dobývá s nimi svět.

 

 

2018

23. C&F Manufacturing

 

Firma C&F Manufacturing sídlící ve středočeské Velimi není jen pouhým špičkovým zpracovatelem plechů, portfolio jejich výrobků je nebývale široké – od dílů těžkých strojů, přes komponenty větrných elektráren až po dopravníkové systémy, či serverové skříně.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Extratřída (nejen) ve zpracování plechu: Češi dodávají pro světové giganty.

 

 

22. OSTRATICKÝ

 

Týnecká firma OSTRATICKÝ patří mezi nejvýznamnější výrobce speciální zemědělské techniky pro vinohradnictví a ovocnářství ve střední a východní Evropě. S pomocí agentury CzechTrade proniká na balkánské trhy.

Článek s dalšími podrobnostmi pro Vás připravujeme.

 

 

21. BOOM Tisk

 

Kolínská společnost Boom Tisk patří  mezi nejvýznamnější polygrafické podniky v ČR se zaměřením na IT a technologicky náročné projekty. Specializuje se na takzvaný tisk On-Demand. Jedná se o inovativní změnu ve výrobě brožur, která spočívá v digitalizaci a automatizaci celého produkčního procesu.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Boom Tisk expanduje do Německa díky unikátní technologii.

 

 

20. Sport 2020

 

Firma Sport 2020 je dnes největším výrobcem florbalek u nás. Značka Arex si v kvalitě nezadá se slavnými skandinávskými značkami jako Unihoc nebo Salming. I české hole splňují náročné požadavky na tvrdost či pružnost materiálu. V posledních letech s nimi firma vyrazila do světa a dnes vyvážejí zhruba do 15 zemí.

Další podrobnosti se dozvíte v článku S florbalovými holemi dobyli Česko, teď je objevuje svět.

 

 

19. Kdynium

 

Společnost Kdynium navazuje na tradiční výrobu přesných odlitků metodou vytavitelného modelu vytvořeného z vosku. V současnosti je firma největší slévárnou využívající tuto metodou na území ČR a řadí se mezi významné evropské výrobce přesných odlitků.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Kdynium exportuje do celé Evropy díky dva tisíce let staré technologii a inovacím.

 

 

2017

18. SpoluWorks Perfecta (Componenta Perfecta)

 

Kyjovská společnost SpoluWorks Perfecta se zaměřuje na oblast velmi přesného obrábění. Komponenty z této firmy se využívají pro sklářský i automobilový průmysl a další odvětví. V současnosti společnost vyváží přes 80 procent své produkce.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Začali s formami pro sklárny. Teď dodávají díly i pro nejmodernější dopravní letouny.

 

 

17. Nacházel (BikeworkX)

 

Rodinná firma zajišťuje prodejní servis chemických produktů, zastupuje zahraniční společnosti v oblasti olejů, maziv a čistících prostředků na českém trhu a zaměřuje se na oblast maziv a čistících prostředků pro jízdní kola, kde působí pod značku Bikeworkx.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Česká firma Nacházel prorazila v Austrálii s produkty pro cyklistiku.

 

 

16. Geotour

 

CK Geotour vznikl jako rodinný podnik po revoluci a dnes se specializuje na aktivní zájezdy k Jaderskému moři. I proto se jeho majitelé před lety rozhodli, že českým výletníkům, preferujícím Dalmácii, ulehčí život kvalitními a podrobnými cyklomapami.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Unikátní české mapy: Krásy Dalmácie jsou s nimi dostupnější.

 

 

15. BOCO machines

 

Společnost Boco Pardubice machines byla založena v roce 1994. Hlavním produktem firmy jsou v současnosti stroje na zpracování plastů a gumy. Dalším odvětvím, kde se využívají stroje z její produkce, je recyklace plastů.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Začínali se zámečnickou technikou. Dnes se Boco Pardubice zaměřuje na plast.

 

 

14. Praktik system

 

Společnost Praktik System se zabývá recyklací elekroodpadu a plastů. V současnosti se společnost v počtu zpracovaných tun i projektů řadí k evropské špičce v tomto oboru. Od roku 2011 se firma zaměřuje na dopracování plastů ze spotřebičů do formy drtě.

Další podrobnosti se dozvíte v článku S recykláty pronikli do mnoha evropských zemí, nově také do Turecka.

 

 

13. T Machinery

 

Společnost T Machinery vznikla v roce 2003 a zabývá výrobou kompletního důlního zařízení a teplovodních kotlů. První exportní dodávky směřovaly na Ukrajinu a později také do Ruska. Nyní firma usiluje o export do zemí Jižní Ameriky.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Důlní technika z T Machinery slouží od Ruska přes Vietnam až po Španělsko.

 

 

2016

12. Aries

 

Společnost Aries se specializuje na sportovní a zdravotnické pletené zboží. Vývoz společnosti tovří 50 procent jejího obratu. Své produkty zdravotního a sportovního sortimentu exportuje do zhruba dvaceti zemí. Jednou z nich se stala paradoxně Čína.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Česká textilka jde proti proudu, její výrobky dobyly Čínu.

 

 

11. Kovonax

 

Nábytkářská společnost Kovonax vznikla v roce 1992 a navazuje na tradici manufaktury Roberta Slezáka z roku 1908. Firma se zaměřuje na ohýbaný kovový nábytek, úpravu kovů a kovodělnou činnost. Exportuje na Slovensko, do zemí EU, ale i na Blízký Východ.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Kovonax vyváží na nové trhy díky promyšlené strategii i podpoře CzechTrade.

 

 

10. Bemeta Design

 

Společnost Bemeta Design vznikla v roce 2004 a vyrábí koupelnové doplňky vysoké kvality a čistého designu. Firma nabízí i atypické produkty a zakázkovou výrobu. Dalším směr výroby je program Help pro starší, handicapované a pohybově omezené osoby.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Koupelnové doplňky ze Žatčan vyvážejí na Arabský poloostrov i na Island.

 

 

9. Cotring

 

Společnost Cotring se zaměřuje na výrobu svařenců a ocelových konstrukcí na zakázku. Zhruba 90 procent produkce exportuje do zahraničí, především do Švýcarska a Německa, nově získala zakázku také v Anglii.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Díky veletrhu získal Cotring zakázku na zábradlí pro nové metro v Bruselu.

 

 

8. BikeFun

 

Kopřivnický výrobce Bike Fun International vlastní v současnosti tři značky určené pro různé skupiny zákazníků. Na trhu se firma prosadila i díky původnímu designu a konstrukci, kterou si podnik nechává testovat ve zkušebnách v Německu.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Rozjezd firmy zkomplikovala bankovní krize, většina kol jde od začátku na vývoz.

 

 

2015

7. SOPO

 

Firma Sopo se zaměřila na výrobu vinutých dílů pro elektromotory. Úzká specializace se jí vyplatila, svoje produkty nyní dodává předním zahraničním odběratelům.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Recept na úspěch ve světě? Změna myšlení, radí Vladimír Olmr.

 

 

6. Kovobel

 

Výrobní družstvo Kovobel se zabývá technologií pro klecový chov drůbeže a výrobou skládacích skladovacích kontejnerů a plánuje s pomocí agentury CzechTrade export rozšířit do Chile, Kolumbie a Peru.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Kontejnery začali z Domažlic vyvážet do Mexika, odsud míří dál do Jižní Ameriky.

 

 

5. Mediware

 

Společnost Mediware nabízí software MwPharm, klinický farmakokinetický program pro optimalizovanou farmakoterapii. Ten se zaměřuje na optimální dávkování léčiv pro nemocné zejména s ledvinným a jaterním selháním.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Český softwarový program hlídá zdraví pacientů až v Brazílii, teď vstupuje i do firem.

 

 

4. AG Plus

 

Výroba bižuterie má na Jablonecku dlouhou tradici. Jedním z jejích významných pokračovatelů se v roce 1993 stala společnost AG Plus založená dvěma majiteli, Jiřím Odvárkou a Petrem Votýpkou.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Království náhrdelníků a náušnic expanduje do Itálie.

 

 

3. G. Benedikt

 

S více než stoletou tradicí patří společnost G. Benedikt k tradičním výrobcům porcelánu na Karlovarsku. Její historie se začala psát v roce 1882, kdy bratři Benediktové založili ve Dvorech továrnu na porcelán.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Luxusní porcelán zvedli ze dna a vyvezli až ke klokanům.

 

 

2. AMiT

 

Firma vznikla v roce 1992 v Praze a od počátku se zabývala aplikacemi mikroprocesorové techniky. Později přibyla výroba řídících systémů pro oblast kolejových vozidel a dopravy vůbec.

Další podrobnosti se dozvíte v článku První zakázkou v Turecku začíná AMiT svoji expanzi do Asie.

 

 

1. NERA DISPLAYS

 

Brněnská společnost Nera Displays nabízí především stojany a regály pro podporu prodeje v obchodech, vybavení pro menší obchody a čerpací stanice a prodejní nábytek pro potravinové řetězce.

Další podrobnosti se dozvíte v článku Vybavení pro prodejny dodají až do Švédska.