Tipy pro export

Zkušení zástupci znalí místních poměrů pomohou exportérům nejen při vstupu na daný trh, ale i při následné orientaci v tamním obchodním prostředí. Představí specifika jednotlivých zemí, doporučí jak správně jednat s obchodním partnerem a poradí obory, které jsou v konkrétní oblasti perspektivní.

Rychlý odkaz sem: www.businessinfo.cz/export-videa

Černá Hora – Podgorica

 

Černá Hora je členským státem NATO a velmi usiluje o přiblížení se státům Evropské unie. Díky historicky daným vztahům je zvuk Česka v Černé Hoře a v zemích bývalé Jugoslávie (např. Kosovo a Bosna a Hercegovina) velmi dobrý, což usnadňuje vstup českých firem na tamní trh.

Další se dozvíte v rubrice věnované Černé Hoře.
TIP: Desatero pro obchodování s Černou Horou

 

 

Thajsko – Bangkok

 

Thajsko je jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky ze sdružení zemí ASEAN. Thajsko je velice průmyslová země a má jeden z nejvyšších podílů průmyslu na HDP na světě. Země má velký potenciál a je zároveň vstupní branou do regionu Indočína.

Další se dozvíte v rubrice věnované Thajsku.
TIP: Desatero pro obchodování s Thajskem

 

 

Chorvatsko – Záhřeb

 

Chorvatsko je oblíbená destinace nejen pro dovolenou, ale i pro obchod. Stabilní právní a ekonomický systém zaručují bezpečné obchodní prostředí pro ty, kteří chtějí proniknout na místní trh. Ten má však i svá specifika, kterým je například uvolněná platební morálka.

Další se dozvíte v rubrice věnované Chorvatsku.
TIP: Desatero pro obchodování s Chorvatskem

 

 

Bulharsko – Sofia

 

Bulharsko má strategickou obchodní polohu mezi Evropou a Asií. Mezi perspektivní obory v Bulharsku patří energetika, zdravotnická technika, potravinářství a životní prostředí. Bulharsko je také známé tím, že poskytuje nejlevnější pracovní sílu v EU.

Další se dozvíte v rubrice věnované Bulharsku.
TIP: Desatero pro obchodování s Bulharskem

 

 

Brazílie – Sao Paulo

 

Brazílie je velmi uzavřená ekonomika, nicméně brazilská vláda se snaží podpořit vstup zahraničních subjektů a poskytuje jim řadu  zvýhodnění. Při vstupu na brazilský trh musíte však počítat s řadou více či méně složitých překážek. Vstup na trh se však vyplatí kvůli jeho velikosti a nadějím do budoucna.

Další se dozvíte v rubrice věnované Brazílii.
TIP: Desatero pro obchodování s Brazílií

 

 

Čína – Kanton, Peking, Chengdu, Šanghaj

 

Čína disponuje velmi perspektivním trhem s velkým množstvím příležitostí. Pokud budete chtít exportovat do Číny, musíte se připravit na některá (i nepsaná) pravidla, specifická pro místní obchodní prostředí. Díky velkému trhu je v Číně perspektivní téměř každý obor.

Další se dozvíte v rubrice věnované Číně.
TIP: Desatero pro obchodování s Čínou

 

 

Indie – Bombaj (Mumbaí), Bengalúru

 

Indie nabízí výborné prostředí pro všechny myslitelné podnikatelské záměry. Velké obchodní příležitosti jsou například ve strojírenství. Při vstupu na místní trh třeba mít na zřeteli, že obchodní vztahy a tempo jednaní je oproti Evropě zcela odlišné.

Další se dozvíte v rubrice věnované Indii.
TIP: Desatero pro obchodování s Indií

 

 

Spolková republika Německo – Düsseldorf

 

Německý trh je velmi náročný na kvalitu, cenu a výkon. Kromě výrobku se exportér musí soustředit i na marketing a samotnou prezentaci produktů. Znalost němčiny je při jednání výhodou a posiluje vaši důvěryhodnost v očích obchodního partnera.  

Další se dozvíte v rubrice věnované Německu.
TIP: Desatero pro obchodování s Německem

 

 

Singapur

 
 

Singapur nabízí českým exportérům vstup nejen do Singapuru, ale je i vstupní branou do oblasti celé Jihovýchodní Asie. Obchodní zvyklosti v Singapuru jsou směsí britské a čínské kultury. Buďte za všech okolností zdvořilí, trpěliví a dochvilní.

Další se dozvíte v článku a v rubrice věnované Singapuru.
TIP: Desatero pro obchodování se Singapurem