Bahamy: Mapa oborových příležitostí – perspektivní položky českého exportu

© Zastupitelský úřad ČR v Havaně (Kuba)

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Mezi nejperspektivnější oblasti pro investice patří budování turistické infrastruktury. V rámci investičních pobídek jsou hoteloví developeři osvobozeni od cel na stavební materiál, vybavení a další dodávky, stejně tak od obchodních licencí a daní z nemovitosti na dobu 20 let.

Stejně tak je možné na základě předložení a schválení developerského projektu zakoupit jeden ze stovek ostrovů Bahamského souostroví. Podle dostupných informací se jedná o investice od 3-4 mil. USD s návratností v některých případech až 100 % do jednoho roku. Při investicích tohoto typu je nicméně nutné brát do úvahy klimatické změny a možné ztráty z důvodu zvýšení mořské hladiny.

Mezi další oblasti možného zájmu pro investory patří budování “second home” a kondominií, přístavy a opravy lodí, hi-tec služby, zpracovatelský průmysl pro export, zpracování potravin či farmaceutický průmysl. Stejně tak se jako perspektivní do budoucna jeví oblast produkce obnovitelné energie.

Aktuální sektorové příležitosti pro Bahamy

Další oborové příležitosti pro všechny země naleznete v Mapě oborových příležitostí na portálu BusinessInfo.cz (www.businessinfo.cz/mop).

Zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

Výstavy a veletrhy na pravidelné bázi se v teritoriu nepořádají.

Zpět na začátek

Zpracováno a aktualizováno zastupitelským úřadem ČR v Havaně (Kuba) ke dni

Souhrnná teritoriální informace

Pravidelné novinky e-mailem