FAQ – Vzdělávací akce pro podnikatele

Začínám s podnikáním, a ráda bych proto absolvovala nějaký seminář pro začínající podnikatele – ideálně něco ve smyslu „Podnikatelské minimum“. Můžete mi něco doporučit?Akce, které by mohly mít poptávaný charakter, bývají průběžně zveřejňovány v našem Kalendáři akcí. Doporučujeme vám proto sledovat oznamované akce přímo v příslušné rubrice.

Připomínáme, že za kvalitu a relevantnost informací poskytovaných na jednotlivých kurzech, seminářích apod. vždy ručí příslušný organizátor, případně přednášející. Portál BusinessInfo.cz nemá s jednotlivými akcemi nic společného, vyjma toho, že informaci o jejich konání publikuje.

Vedle zmiňovaného Kalendáře akcí můžete vhodné kurzy (či jiné formy výuky zaměřené na začínající podnikatele) zkusit hledat přes rubriku Katalog odkazů > Lidské zdroje, což je ručně tříděný katalog internetových odkazů.

Pokud kvalitu výuky garantuje (vedle organizátora) ještě nějaký další subjekt, bývá tato informace u jednotlivých kurzů většinou uvedena.

Samostudium s využitím portálu BusinessInfo.cz

Rádi bychom připomněli, že vedle klasických kurzů a vzdělávacích programů umožňují současné technologie – více než kdy dříve – vytvářet podmínky pro vysoce efektivní samostudium a to v celé řadě oblastí.

Už jen s pomocí internetových nástrojů můžete na našich i souvisejících stránkách načerpat celou řadu praktických informací. Při výběru dobrých informačních zdrojů nabízí takové samostudium několik zajímavých výhod:

  • Cena (řada materiálů je na internetu zcela zdarma)
  • Rychlost (kurzy jsou většinou náročné na čas)
  • Volná volba termínu (studovat si můžete kdykoli chcete a kolik chcete)

Samostudium samozřejmě vyžaduje určitou sebedisciplínu. Jeho limitem je také nemožnost individuální konzultace s lektorem. Jsme však přesvědčeni, že ať už využijete náš portál jako hlavní, nebo jen doplňkový zdroj informací, najdete na našem portálu řadu užitečných informací.

Potřebujete dále poradit?

Diskusní fórum uživatelů portálu najdete na portálu BusinessInfo.cz téměř pod každým článkem v jednotlivých rubrikách. Vedle toho jsme pro některá důležitá témata zřídili i samostatné tematické diskusní skupiny portálu Businessinfo.cz.

Vybrané právní postupy a povinnosti podnikatele jsou popsány ve více než 50 průvodcích rubriky Právní průvodce. Podrobné návody pro zahájení podnikatelské činnosti v různých oborech jsou prezentovány v rubrice Zahájení podnikatelské činnosti.

Pokud jste odpovědi na své otázky nenašli v našich článcích ani v diskusích našich uživatelů, položte bezplatně svůj dotaz pracovníkům Jednotných kontaktních míst (JKM). Účelem JKM je poskytovat veškeré informace potřebné k zahájení podnikání v ČR a dalších státech EU a EHP. Pomohou však i v oblasti ochrany spotřebitele nebo v případě sporů s úřady jiného členského státu EU. Více k činnosti JKM.

Dotazy týkající se problematiky exportu Vám bezplatně zodpovědí pracovníci Zelené linky pro export MPO. Telefonické dotazy vyřizuje Zelená linka pro export bezplatně na tel. čísle 800 133 331 v pracovní dny od 9 do 17 hodin nebo na emailové adrese: export@mpo.cz.

Pokud chcete s dotazem kontaktovat redakci portálu BusinessInfo.cz, ujistěte se prosím, zda obdobný dotaz nebyl v rubrice FAQ nebo v jednotlivých diskusních fórech doposud řešen. V opačném případě zašlete svůj dotaz na adresu faq@businessinfo.cz a vyčkejte na jeho bezplatné zodpovězení.

O rubrice FAQ

Portál BusinessInfo.cz je zaměřen na obecnou informační podporu podnikání. Úkolem redakce portálu je usnadňovat orientaci. Redakce portálu BusinessInfo.cz nemá oprávnění poskytovat specializované poradenské služby. V souladu se zaměřením portálu BusinessInfo.cz na obecnou informační podporu vám redakce může doporučit relevantní informační zdroje.

Pravidelné novinky e-mailem