Korea (Severní – KLDR): Kontakty

© Zastupitelský úřad ČR Pchjongjang (Korejská lidově demokratická republika)

© Zastupitelský úřad ČR v Pchjongjangu (Korejská lidově demokratická republika)

7.1. Kontakty na zastupitelské úřady ČR v teritoriu

ČR v červnu 2004 znovuotevřela zastupitelský úřad v KLDR.

 

Adresa Velvyslanectví ČR:

Taedonggang Guyok 38, Taehakgori, Puksudong, Pchjongjang
Telefon: (+850) 2 381 7021, fax: (+850) 2 381 7022
Diplomatická a konzulární služba: (+850) 191 250 7179, případně 191 250 0647
E-mail: pyongyang@embassy.mzv.cz

Internetové stránky: http://www.mzv.cz/pyongyang

 

Dopravní spojení:

Mezi letištěm a městem neexistuje pravidelné dopravní spojení. Do KLDR lze cestovat pouze na pozvání státní organizace či firmy, která se po dobu pobytu o dopravu stará formou pronájmu autobusu či automobilu. V případě krajní nouze, nelze-li kontaktovat zastupitelský úřad telefonicky, se dopravte ke vstupu/vjezdu do diplomatické čtvrti Munsudong. Zde je potřeba vstup do areálu vyjednat za pomoci korejského doprovodu.

Zpět na začátek

7.2. Kontakty na teritoriální odbory na MZV ČR a na MPO ČR, zastoupení ostatních českých institucí v teritoriu (CzechTrade, CzechInvest, CzechTourism, Česká centra)

Ostatní české instituce (CzechTrade, CzechInvest, CzechTourism, Česká centra) nejsou v teritoriu zastoupeny.

Tel. MZV ČR – OED: 224 18 2592, 2951; tel. MPO ČR: 224 851 111, 224 061 111.

Zpět na začátek

7.3. Praktická telefonní čísla v teritoriu (záchranka, dopravní policie, požárníci, infolinky apod.)

První pomoc a lékařské ošetření poskytuje nemocnice Činson (angl. Friendship Hospital), která se nachází v diplomatické čtvrti Munsudong. Telefonní spojení – 382 7688 (s ohledem na specifický systém telefonních okruhů a jejich vzájemnou neprostupnost nelze na uvedené číslo volat z kteréhokoliv telefonu. Trojčíslím 382 začínají telefonní čísla pro místní volání do korejské sítě, kterými disponují pouze  diplomatická zastoupení a mezinárodní organizace).

Telefonní čísla záchranné služby, policie a hasičů jsou v rámci jiného telefonního okruhu, který je ze strany diplomatických misí nedostupný. V případě potřeby je nutné volat Diplomatický protokol MZV KLDR (382 3155), bez asistence našeho ZÚ to však pro českého návštěvníka není možné. Problémem je rovněž jazyková bariéra. Naprostá většina obyvatelstva nehovoří žádným cizím jazykem, proto je znalost korejštiny nezbytným předpokladem pro komunikaci s lékařem, policií či hasiči.

Zpět na začátek

7.4. Internetové informační zdroje

KLDR svým občanům přístup k Internetu neumožňuje, což se týká rovněž pracovníků státní správy a dalších důležitých institucí. Veřejné instituce internetové stránky neprovozují, výjimkou je např. Ministerstvo zahraničního obchodu a Obchodní komora KLDR, které mají přidělenou společnou centrální e-mailovou adresu: micom@co.chesin.com. S KLDR a jejími orgány se většinou komunikuje telefonem přes tlumočníka, příp. faxem.

Základní informace pro cizince lze získat na internetových stránkách národního leteckého přepravce Air Koryo.

Informace o vnitropolitickém dění v zemi lze obdržet na stránkách oficiální tiskové agentury Korean Central News Agency of DPRK. Lepší variantou je zahraniční server KCNAWatch, který v reálném čase kopíruje a archivuje zprávy z agentury KCNA, stejně jako z dalších zdrojů týkajících se KLDR. Významným zdrojem o dění v zemi je rovněž jihokorejská agentura Yonhap News Agency, která provozuje sekci zaměřenou výhradně na KLDR.

Ze zahraničních zdrojů, které se specializují na dění v KLDR, jsou nejkvalitnější nknews.org, 38north.org a dailynk.com.

Informace ohledně ekonomických údajů týkajících se místní ekonomiky nelze získat na žádné adrese spravované KLDR, existují pouze neúplné údaje a odhady na webových stránkách institucí Korejské republiky nebo mezinárodních organizací:

Zpět na začátek

Zpracováno a aktualizováno zastupitelským úřadem ČR v Pchjongjangu (Korejská lidově demokratická republika) ke dni

Souhrnná teritoriální informace

Doporučujeme