CNC ohraňovací lis (transfer technologií)

Nová technologie je určena k ohýbání plechů za pomoci ohýbacích nástrojů s laserovým měřením úhlu. Mezi nejdůležitější parametry patří maximální šířka ohýbaných dílů 3000 mm, maximální ohraňovací síla 1350 kN a 6 programově ovládaných os.Původce technologie: LVD Company n.v.
Příjemce technologie: RETIGO s.r.o.

Společnost RETIGO je progresivní středně velkou firmou zaměřenou na výrobu gastronomických zařízení a strojů. Firma má více než dvanáctileté zkušenosti v oblasti návrhu, výroby a distribuce elektronických zařízení pro gastronomii. Je jednou z předních českých společností v tomto oboru a jedinou ryze českou firmou na trhu zabývající se vývojem a výrobou konvektomatů, což jsou multifunkční zařízení pro přípravu pokrmů. Společnost trvale investuje do modernizace a vývoje a z důvodu zefektivnění a zlepšení kvality výroby se rozhodla najít a implementovat inovační technologii počítačově řízeného ohýbání plechů.

RETIGO dlouhodobě spolupracuje s BIC Ostrava, členem IRC Česká republika. Při pořízení technologie BIC Ostrava vypracovalo studii proveditelnosti na základě vyhodnocení potřeb firmy včetně způsobu financování nákupu. Osmi evropským výrobcům ohraňovacích lisů byla následně rozeslána předem definovaná technická specifikace technologie a na základě veřejného výběrového řízení byla vybrána belgická společnost LVD Company, se kterou byla poté podepsána kupní smlouva s technickou podporou.

Nová technologie je určena k ohýbání plechů za pomoci ohýbacích nástrojů s laserovým měřením úhlu. Technologie reprezentuje nejmodernější metody automatizace a pokročilé technologie ohraňovacích lisů. Mezi nejdůležitější parametry patří maximální šířka ohýbaných dílů 3000 mm, maximální ohraňovací síla 1350 kN a 6 programově ovládaných os. Nová technologie umožňuje významné zvýšení kvality a vyšší efektivitu průmyslové výroby. Pro pořízení technologie byla čerpána podpora z operačního programu Průmysl a podnikání Ministerstva průmyslu a obchodu.

Technologický transfer realizovalo IRC Česká republika (BIC Ostrava s.r.o.).

Kontaktní údaje:

BIC Ostrava s.r.o. – Ing. Marek Valdmann
Mostárenská 1156/38
703 00 Ostrava-Vítkovice
tel.: +420 595 957 458
fax: +420 595 956 751
e-mail: valdmann@bicova.cz
web: www.bicova.cz

RETIGO s.r.o.
Láň 2310
756 64 Rožnov pod Radhoštěm
Zlínský kraj

Převzato z publikace „Úspěšné transfery technologií“