Technologie výroby zubních a kloubních implantátů ze syntetického safíru (transfer technologií)

Revoluční technologie výroby syntetického safíru. Medicínské nástroje a implantáty z něj vyrobené vykazují téměř časově neomezenou funkčnost, spolehlivost a neškodnost vůči lidskému organismu.Původce technologie: Stargrad
Příjemce technologie: A + B Technologies

Původcem technologie je ruská společnost Stargrad z Moskvy, která nabídla technologii výroby syntetického safíru prostřednictvím IRC sítě. CIRC zprostředkoval kontakt mezi ruskou společností a nově vzniklou malou společností A + B Technologies ve Zdibech u Prahy. Česká společnost projevila zájem o tuto jedinečnou technologii výroby syntetického safíru, kterou se doposud nikdo v České republice nezabýval. Technologické centrum AV ČR asistovalo v průběhu prvního setkání, jednáních o transferu a doručilo vzorky z ruské společnosti, které plně vyhověly očekávání českého příjemce technologie. Došlo tedy k uzavření výrobní smlouvy s technickým zaškolením personálu. Syntetické safíry vyrobené v České republice budou využívány pro různé účely použití v medicíně, ale i v jiných technologických oborech.

Syntetický safír se vyznačuje téměř časově neomezenou funkčností. Skvěle vyhovuje požadavkům na výrobu medicínských a chirurgických nástrojů i zubních a kloubních implantátů. Náhrady ze syntetického safíru vykazují včetně vysoké spolehlivosti a neškodnosti vůči lidskému organismu také výrazně nižší finanční náklady a to z několika důvodů. Hlavním důvodem je celoživotní funkčnost, takže není třeba kloubní náhrady po několika letech vyměňovat, jako je tomu v případě klasických implantátů. Zvyšuje se tak i pohodlí pacienta. Náhrady ze syntetického safíru nejsou výrazně dražší než klasické implantáty.

Technologický transfer realizovalo IRC Česká republika (Technologické centrum AV ČR).

Kontaktní údaje:

Technologické centrum AV ČR – Ing. Eva Kudrnová
Rozvojová 135
165 02 Praha 6
tel.: +420 234 006 134
fax: +420 220 922 698
e-mail: kudrnova@tc.cz
web: www.tc.cz, www.circ.cz

Převzato z publikace „Úspěšné transfery technologií“