Exportní příležitost

Technologie pro eliminaci negativních vlivů turbulencí

Rakouská společnost hledá výrobce letadel pro navázání spolupráce při výrobě strojů využívajících jejich inovativní patentovanou technologii pro eliminaci vlivů turbulencí.

Země zadání
Rakousko Rakousko
Typ příležitosti
Zahraniční nabídky
Platnost nabídky do
14.10.2023
Referenční číslo
NA202300341
Oblasti podnikání
Další příležitosti v kategoriích

Popis

Inovativní rakouská společnost, částečně financovaná rakouskou vládou, hledá v ČR výrobce lehkých letadel pro spolupráci na výrobě strojů využívajících jejich patentovanou technologii pro eliminaci negativních vlivů turbulencí – Turbulence Canceling.

Technologie je patentována v USA a EU a první výrobce lehkých letadel ji již začal implementovat pro sériovou výrobu. Systém lze implementovat do stávajících vztlakových klapek a není třeba předělávat křídlo ani letoun. Je také možné jím dovybavit již postavená letadla.

Rakouská společnost nabízí tuto inovativní technologii a související software, v České republice hledá výrobce letadel, se kterým by dále pracovala na vývoji technologie, a který by dodal „hardware“ – tj. uzpůsobené letadlo.

Cílovými zákazníky jsou letecké společnosti vyrábějící všechny druhy letadel (od Ultralight po Jets). Společnost má rovnež zájem o firmy pohybující se na poli Advanced Air Mobility (elektricky poháněný vertikální vzlet a přistání, e-VTOL).

V případě zájmu či dotazů prosím kontaktujte ZK Vídeň (vienna@czechtrade.cz).

Cizojazyčný popis

A very innovative Austrian company – partially funded by the Austrian Government – has developed a completely new system for eliminating the negative effects of turbulences. The technology is US and EU patented an first Light Aircraft manufacturer start to implement it for series production. The system can be implemented into existing flaps and does not need a redesign of the wing or the entire aircraft. Thus, it is also possible to retro-fit existing aircraft.

Aircraft equipped with this system will have a big market advantage and it is believed that once the first aircraft with Turbulence Cancelling systems will appear on the market it will get the new standard. Czech Republic has some very interesting and innovative aircraft manufacturer

Target Customers are aircraft companies manufacturing all kinds of aircraft (from Ultralight to Jets). Also the advancing Advanced Air Mobility market (electrical propelled Vertical Take-Off and Landing, e-VTOL) would be interesting, if there’s a relevant company in Czech Republic.

Kontaktní informace

Ing. Bulková Petra
vedoucí oddělení Exportních příležitostí
Mob +420 224 907 574 / Tel +420 224 907 574 / petra.bulkova@czechtrade.cz

Doporučujeme