Sýrie: Mapa oborových příležitostí - perspektivní položky českého exportu

17. 7. 2016

© Zastupitelský úřad ČR v Damašku (Sýrie)

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Aktuální obchodní výměna mezi ČR a Sýrií je kvůli probíhající krizi a uplatňovaným sankcím EU velmi nízká. Syrská strana deklaruje připravenost aktivně zapojit české podniky do rekonstrukčních projektů. Zájmovými oblastmi jsou mj. sklo (velké okenní tabule), elektrické vedení vysokého napětí a trafostanice, inženýrské sítě, technologie a vybudování továren potravinářského průmyslu, chemický a farmaceutický průmysl, prospekce nalezišť ropy. Syrští obchodníci se zajímají mj. o dovoz náhradních dílů na nákladní automobily, textil, generátory, technologie potravinářské výroby, potravinářské výrobky, léčiva, doplňky stravy.

V případě, že dojde ke zlepšení bezpečnostní situace a bude moci být zahájena rozsáhlejší rekonstrukce země, budou perspektivní mj. následující odvětví: energetika, těžba a zpracování ropy a plynu, stavebnictví, dopravní infrastruktura, chemický průmysl, potravinářský průmysl.

Aktuální sektorové příležitosti pro Sýrii

Další oborové příležitosti pro všechny země naleznete v Mapě oborových příležitostí na portálu BusinessInfo.cz (www.businessinfo.cz/mop).

zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

7. -11. září 2016   Výstava Rebuild Syria (stavebnictví, energetika, včetně obnovitelných zdrojů energie, voda a sanitace, zdravotnictví, zemědělství, potravinářský průmysl, telekomunikace, hotely a restaurace, plynárenství a ropný průmysl, vzdělávání, informační technologie, průmysl, pojišťovnictví a bankovní služby, strojírenství)

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: