Daně a účetnictví

Jak a kdy splnit daňové povinnosti: návody, rady, informace o změnách, aktuality, daňový kalendář, jednotlivé druhy daní. Jak postupovat při placení daně z příjmů, DPH, silniční daně i daně z nemovitostí, daňové formuláře.

Jak na daně?

Dotace, podpory, finance

Informace o podpoře podnikání financované z prostředků státního rozpočtu ČR, z fondů EU i z jiných zdrojů. Aktuální programy podpory, upozornění na důležité výzvy a uzávěrky a další zajímavé informace pro vaše podnikání.

Jak financovat vlastní byznys?

Ekonomika a trh v ČR

Makroekonomické a oborové analýzy, statistiky podnikatelského prostředí v ČR. Informace ke společensky odpovědnému a udržitelnému podnikání, regionální informace a rozvojové programy.

Ekonomika ČR podrobně

Inovace a podnikání

Portréty začínajících technologických a inovativních firem, úspěchy tuzemských startupů, aktuality z oblasti výzkumu a vývoje, spolupráce podniků s vědeckými institucemi. Programy na podporu VaVaI.

Jak na inovace v podnikání?

Legislativa a právo

Pomoc s orientací v právních úkonech souvisejících s podnikáním (právo, právní postupy a povinnosti), vzory právních dokumentů a smluv, odkazy na texty vybraných zákonů a aktuality z legislativy.

Jak se vyznat v právu a legislativě?

Zahraniční obchod – státy

Informační podpora českým exportérům. Aktuální i souhrnné ekonomické informace o podmínkách podnikání ve všech zemích světa. Státní podpora zahraničního obchodu v České republice.

Jak na export? Jak se podniká v...?