Daně, účetnictví

Daňový systém a účetní standardy platné v České republice, typy jednotlivých daní, způsob jejich výběru, daňová uznatelnost rozličných nákladových položek a řada dalších praktických informací a aktualit z oblasti daňové a účetní problematiky.

Doporučujeme

 • Daňový kalendář 2016

  Kalendář termínů pro podávání daňových přiznání a odvodů pro daně z příjmů, daň z přidané hodnoty, spotřební daně, daň silniční, daň z nemovitostí i ekologické daně.

 • Speciál: Daně z příjmu 2015

  Portál BusinessInfo.cz pro vás připravil praktickou přílohu věnovanou daním z příjmů za zdaňovací období roku 2015. Přináší mimo jiné formuláře k přiznání k dani z příjmů fyzických i právnických osob.

 • České účetní standardy

  Rozdělení účtů a postupy účtování podnikových operací včetně účtování rezerv, opravných položek, zásob či nákladů a výnosů.

 • Upozornění na daňové povinnosti 2016

  K jakým daním jsou v roce 2016 vyžadovány daňové povinnosti? Pod který finanční úřad spadáte, jak postupovat při zjištění chyby v daňovém přiznání atd.?

 • Jak vyplnit daňové přiznání

  Do 1. dubna musí většina daňových poplatníků odevzdat finančnímu úřadu přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Víte, jak správně vyplnit formuláře, jaké jsou termíny jejich odevzdání a za jakých okolností lze přiznání odložit?

 • Daňové přiznání po internetu

  V současné době lze podávat drtivou většinu daňových formulářů pomocí internetu. Pro tyto účely připravila Česká daňová správa elektronickou podatelnu.