Zimbabwe: Kontakty

22. 6. 2018

© Zastupitelský úřad ČR v Lusace (Zambie)

.

7.1. Kontakty na zastupitelské úřady ČR v teritoriu

V Zimbabwe je Česká republika zastoupena prostřednictvím svého velvyslanectví v Zambii:

 

Embassy of the Czech Republic

4, Twin Palm Road, Kabulonga

Lusaka, Zambie

Tel.:+260 211 269 878

E-mail: lusaka@embassy.mzv.cz

Web: www.mzv.cz/lusaka

Teritoriální působnost ZÚ: Zambie, Zimbabwe, Malawi

 

V Zimbabwe není prozatím žádný honorární konzulát České republiky.

 

Z letiště v Harare se lze do centra města nejsnáze dopravit pomocí taxi, jež obvykle parkují před budovou terminálu.

zpět na začátek

7.2. Kontakty na teritoriální odbory na MZV ČR a na MPO ČR, zastoupení ostatních českých institucí v teritoriu (CzechTrade, CzechInvest, CzechTourism, Česká centra)

V Zimbabwe neexistuje žádné zastoupení Českých center, CzechTrade, CzechInvest ani CzechTourism.

 

Nejbližší pobočka CzechTrade se nachází v jihoafrickém Johannesburgu.

Czech Trade, 357, Rivonia Boulevard, Johannesburg

Poštovní adresa: P.O.Box 3520, 2128 Rivonia, South Africa,

Tel: +27 11 5190902

Web: www.czechtrade-sa.co.za

E-mail: johannesburg@czechtrade.cz

zpět na začátek

7.3. Praktická telefonní čísla v teritoriu (záchranka, dopravní policie, požárníci, infolinky apod.)

  • 994 – rychlá záchranná pomoc
  • 993 – hasiči
  • 995 – policie (v Harare lze využít též telefon +263 4 777777)
  • 999 – nouzová linka

 

Funkčnost těchto spojení je ale nestálá a ani úspěšné spojení s operátorem nezaručuje rychlou a kompetentní reakci. Zejména mimo velká města mohou být pohotovostní linky zcela nepoužitelné.

 

Další užitečná telefonní čísla:

+263 4 700666/8, 707072 - Trauma Center - 24-hodinová lékařská pohotovost

+263 4 339933/4/5/6 - nemocnice sv. Anny (St. Anne´s Hospital)

+263 4 251180/99 - 24-hodinová lékařská pohotovost v Avenues Clinic

 

Je možno také volat na mobilní telefon konzulární pohotovosti +260 966 732 849. Vzhledem k nekvalitní místní telefonní síti je nepravděpodobné, že se volající dovolá na první pokus, proto doporučujeme volání opakovat.

 

Jen některé nemocnice mají vlastní ambulantní vozy. V největších městech a hlavních turistických destinacích fungují stanice soukromé rychlé záchranné služby MARS (www.mars.co.zw). Před cestou se doporučuje ověřit, zda sjednané cestovní připojištění hradí i zásahy této soukromé firmy. V opačném případě lze přímo v Zimbabwe sjednat minimálně měsíční pojištění zajišťující příjezd sanitního vozu v případě potřeby. Existuje rovněž možnost zaplatit si službu "Medical Air Rescue Service", 3 Elcombe Avenue, Belgravia, Harare, tel : 734.513/4 nebo 727.540, která zabezpečuje rychlý převoz do Harare či JAR.

zpět na začátek

7.4. Internetové informační zdroje

Média a tiskové agentury:

  • The Financial Gazette (www.financialgazette.co.zw)
  • Zimbabwe Independent (theindependent.co.zw)
  • The Herald (www.herald.co.zw)
  • Daily News (www.dailynews.co.zw)
  • News Day (www.newsday.co.zw)
  • Chronicle (www.chronicle.co.zw)
  • The Standard (www.thestandard.co.zw)
  • Zimbabwe Broadcasting Corporation (www.zbc.co.zw)
  • The Sunday Mail(www.sundaymail.co.zw)
  • The Zimbabwean (www.thezimbabwean.co.uk)

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: