5Gthon

Konference, odborné přednášky a vyhlášení vítězných návrhů řešení v projektu 5Gthon proběhne dne 22. února 2022.

Datum konání
22.02.2022
Typ akce
Konference
Země určení
Česká republika Česká republika
Místo konání
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha
Další akce v kategoriích

Připojte se k předním odborníkům ze světa inovací na závěrečné konferenci v rámci 5Gthonu!

5Gthon je závěrečnou akcí projektu 5G pro 5 měst coby odvážného průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR. Cílem 5Gthonu je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím potenciálu 5G sítí. A to takových řešení, která zajistí lidem, díky využití moderních technologií, vysokou kvalitu života po celé zemi.

Projekt 5Gthon startuje 15. února 2022. Dejte dohromady tým, zvolte si výzvu a přihlaste se. Vybraní účastníci budou pozváni na setkání s mentory a odborníky, kteří detailně vysvětlí všechna témata výzev. Ideathon je pro kohokoliv, kdo se svým týmem dokáže za týden vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat. Budete mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí nových technologií s využitím potenciálu 5G sítě.

Obsah:

  • Významní řečníci
    • Získáte ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozvíte se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámíte se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem.
  • Příklady dobré praxe
    • Rychlé a snadné vyřízení vašich záležitostí na úřadech, chytrá veřejná doprava, popelnice, které sami optimalizují svoz odpadu. I taková jsou chytrá řešení. Důležité je, aby usnadňovala lidem život a aby všechny potřebné služby byly dostupné ve městě i na venkově. Digitalizace nám dává nezávislost na centrálních řešeních. Nové služby nám umožňují dostupnost téměř odkudkoli.
  • Provázanost
    • Úzká a intenzivní spolupráce státní a veřejné správy s businessem v rámci projektu 5G pro 5M umožnila unikátní propojení důležitých aktérů napříč různými obory. Vzájemná spolupráce se zahraničními kolegy při sdílení příkladů dobré praxe napříč státy.

Další informace a registrace na akci

Kontaktní informace

Pořadatel/gestor
Projekt Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities

Doporučujeme